Advert
Advert
Advert

Kaynarca Atatürk İlkokulu’ndan ülkemizin eğitim vizyonuna önemli katkı

İlçemizin tarihi okulu Atatürk İlkokulu salgın hastalık döneminde iki önemli projeyi hayata geçirdi. Türkiye Azerbaycan ortaklığıyla yürütülen, ”Değerlerimize Sahip Çıkalım, Kültürümüze Işık Olalım” ve “web2.0 Öğreniyorum” projelerinde öğrencilere önderlik eden öğretmen Ömer Ulutaş destek veren okul yönetimi, öğrenciler ve velilere teşekkür etti.

Kaynarca Atatürk İlkokulu’ndan ülkemizin eğitim vizyonuna önemli katkı
Kaynarca Atatürk İlkokulu’ndan ülkemizin eğitim vizyonuna önemli katkı Admin
Bu içerik 3563 kez okundu.
Advert

Proje süreçleri hakkında verilen bilgi şöyle: "Değerlerimize Sahip Çıkalım, Kültürümüze Işık Olalım" eTwinning Projesi Pandemi Sürecinde Güzel İşler Başardı.

Türkiye-Azerbaycan ortaklığı 11 okulun ortak katılımı ile Şubat-Mayıs aylarında yürütülen,  "Değerlerimize Sahip Çıkalım, Kültürümüze Işık Olalım" isimli eTwinning projemiz Sakarya Kaynarca ilçesi Atatürk İlkokulumuz Sınıf Öğretmeni Ömer ULUTAŞ ve 3. Sınıf Öğrencileri tarafından başlatılmış ve sona gelinmiştir. Projemizi temsilen değerlerimizi ve kültürümüzü çocuklara tanıtarak, MEB 2023 Eğitim Vizyonuna katkıda bulunduk.

Öğrencilerde, davranışa dönen her değeri sosyal çevre içinde model olarak topluma yansıtmak en nihai amacımızdı. Proje süreci boyunca değerlerimiz konusu üzerinde durulacak, değerlerimizin kültürümüzün farklı ögeleri ile ilişkilendirildi. Özellikle saygı- sevgi, tutumluluk, adalet, vatanseverlik gibi değerler üzerinden çalışmalar gerçekleştirerek öğrencilerin davranışlarında değerlerimizi kalıcı hale getirdik. Bu bakış açısıyla, hazırladığımız projemizde öğrencilere değerlerimiz üzerinde farkındalık yaratarak kültürümüzde saklı kalan güzellikleri ortaya çıkardık.

Bu kapsamda okulumuzdaki 3. Sınıf öğrencileriyle çalışmalar yapıldı. Bu proje sayesinde, her canlının yaşamına saygı duyan, tutumlu olmanın önemini bilen, vatanına, milletine değer veren, teknoloji konusunda bilinçli ve yetkin olan, işbirliği içinde çalışmayı öğrendik. Okul kültürünü canlı tuttuk. Değerlerimizi araştıran, sorgulayan, önem veren, sahip çıkan bireyler olduk. Kendi kültürümüzü ve Azerbaycan kültürünü öğrendik. Uzaktan eğitim sürecimizi anlamlandırarak, Pandemi sürecinden, olumsuz etkilenmenin önüne geçtik. Hayal kurduk, iletişim becerilerimizi geliştirdik, kendimizi ifade etmeyi bildik ve WEB 2.0 araçlarını kullanmayı öğrendik. Özgüvenlerimiz arttı, sosyal ilişkilerimiz gelişti.

 

İKİNCİ PROJE

2. 'si : Covid-19 pandemisi sebebiyle tüm dünyada okullar uzaktan eğitime geçmek zorunda kaldı. Bu zorlu süreçte uzaktan eğitimi daha verimli ve etkili hale getirmek, kalıcı öğrenmeyi sağlamak ve eğlenceli sanal sınıflar oluşturmak için Web2.0 araçlarının ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Bu amaçla “web2.0 Öğreniyorum” eTwinning Projemizle öğrencilerimize kalıcı öğrenmenin yanında, bilgi, iletişim ve teknolojiyi eğitimlerinde kullanabilmeleri adına projemizi Şubat-Mayıs ayları arasında tamamladık. Türkiye-Almanya ortaklığı 11 okulun ortak katılımı ile Projemizde birbirinden uzak minik kalplere ulaştık. Sınırları aştık.

Sakarya’nın Kaynarca ilçesi Atatürk İlkokulumuz Sınıf Öğretmeni Ömer ULUTAŞ tarafından başlatılmış ve sona gelinmiştir.. Eğitime verdiği destekten dolayı okul idarecilerimi ve öğrencilerimi ve uzaktan eğitim döneminde hep yanımızda olan değerli velilerimi canı gönülden kutlarım.” - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti