Advert
Advert

11 Köyümüzde kadastro güncellemesi yapılacak

Kaynarca’ya bağlı 11 köyde daha önce yapılan kadastro çalışmalarıyla verilen tapular yeni ölçü teknikleriyle uyarlanarak güncellenecek. Tapu kütüklerinde değişiklikler olabilecek.

11 Köyümüzde kadastro güncellemesi yapılacak
11 Köyümüzde kadastro güncellemesi yapılacak Admin
Bu içerik 4715 kez okundu.
Advert

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ilçemizde binlerce parselde kadastro güncellemesi yapacak. 7 Temmuz'da ve davet usulüyle yapılacak ihaleyi kazanan firma 1.5 yılda kadastroyu tamamlayacak.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü tarafından aralarında Kaynarca’nın da bulunduğu ilçelerde kadastro güncellemesi için ihaleye çıkıldı. 7 Temmuz tarihinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce davet usulüyle yapılacak ihaleyi kazanan yüklenici 510 günde kadastro işlemlerini tamamlamak zorunda.

NERELERDE YAPILACAK?

Kaynarca’ya bağlı Eğrioğlu, Gölce, Güven, Sarıbeyli, Taşoluk, Müezzinler, Ömerağa, Osmanlı, Okçular, Turnalı, İşaret

Kadastronun güncellenmesi nedir?

Eski ölçü tekniği kullanılarak yapılan kadastro çalışmalarının yeni ölçü tekniklerine uyarlanarak güncellenmesi, tüm parsellerin kesin sayısal değerlerinin tespit edilmesi, fiili zemin durumuna uygun şekilde vasıflarının tayin edilmesi, tapu kütüğündeki isim, soyisim ve baba adı vb. yazım hatalarının veya eksikliklerin giderilmesi, intikal – taksim – ifrazen taksim gibi mülkiyete yönelik taleplerin karşılanması ve aynı zamanda tescil harici bırakılan alanların kadastrosunun yapılmasıdır. - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan     2021-06-08 Dudu ve Küçükkaynarca 'yı niye almamışlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti