Advert
Advert
Advert

İç sularda balık avcılığı yasaklandı!

ilçemizde Reisler, Turnalı, Kulaklı göletleri de içinde olmak üzere iç sularda balık avcılığı yasaklandı. Jandarma Genel Komutanlığı konuyla ilgili yazı gönderdi. Boğulmalar gerekçe gösterildi, amatör balıkçılar karara tepki gösterdi.

İç sularda balık avcılığı yasaklandı!
İç sularda balık avcılığı yasaklandı! Admin
Bu içerik 1476 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı 4 Haziran'da 81 il valiliklerine ve il jandarma komutanlıklarına yazı göndererek yaz aylarında suda boğulma olaylarına karşı bir dizi tedbir alınmasını istedi.

Yazıda havaların ısınması ile birlikte suda boğulma vakalarının artacağı, geçmişte Mayıs – Ağustos döneminde vaka sayılarının çok yüksek olduğu hatırlatıldı. Son iki yılda 788 kişinin hayatını kaybettiği, 262 kişinin yaralandığı ve 12 kişinin de kayıp olduğu bilgisine yer verildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy imzası ile gönderilen yazıda boğulma vakalarının önüne geçmek amacı ile bir dizi tedbir alınması talimatı verildiği görüldü. 12 maddelik tedbirler arasında iç sular, göl, gölet, nehir, sulama kanalı ve su birikintisi gibi yerlerde balık avlanılması yasaklandı. Bu maddeye amatör ve sportif avcılar tepki gösterdi.

göl gölet balık avı yasağı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor