Advert
Advert
Advert

Halit Molla’ya saygı programına davetlisiniz

Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü törenleri kapsamında ilk kez Kaynarca’da da bir etkinlik düzenleniyor. Adapazarı’na işgalden kurtaran Yunan askerini geri püskürten hemşehrimiz ve Halit Molla ve Kaynarcalılardan oluşan Kuvayi Milliyeci atalarımız tarihi Şeyh Muslihiddin Camii’inde düzenlenen panelde anılacak.

Halit Molla’ya saygı programına davetlisiniz
Halit Molla’ya saygı programına davetlisiniz Admin
Bu içerik 741 kez okundu.
Advert

21 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 15.00’daki “Kahramanlar Kahramanı Halit Molla ve Kardeşleri Aşır Ali ve Zekeriya Akın” konulu paneli Halit Molla’nın torunu Haluk Akagündüz yönetecek.

Panelin konuşmacıları ve konuları şöyle:

Merkez Atatürk İlkokulu emekli öğretmenlerinden Zekeriya Akın’ın da torunu olan Mustafa Yaşar Akın, “Dedem Zekeriya Akın”

Aşır Ali’nin torunu Enver Akın, “Dedem Aşır Ali Akın”

Akademisyen Dr. Mehmet Özdemir, “Halit Molla’nın Dilinden Kurtuluş”

Yazar Fahri Tuna, “Tanıyanların Anlattıkları Işığında Halit Molla”

 

KİTAP İMZA TÖRENİ

Panelden sonra akademisyen Dr. Mehmet Özdemir ve yazar Fahri Tuna’nın kurtuluşun 100’üncü yılı anısına armağan olarak hazırladıkları kitapların imza töreni yapılacak.

 

Etkinliği düzenleyen sivil inisiyatif adına yapılan davet duyurusu şöyle: “100 yıl önce yaklaşık 400 kişilik Milli Teşkilatıyla Kaynarca, Ferizli, Söğütlü ve Adapazarı’nı düşman işgalinden kurtararak bu toprakları bizlere yeniden vatan eyleyen Halit Molla’ya saygı programımızı onurlandırmanızı dileriz.” - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor