Advert
Advert
Advert

Kırkpınar’ın Kaynarcalı Ağası tarihi güreşlere davet etti

Kaynarcalı hemşehrimiz Seyfettin Selim’in Ağalığını yaptığı, bu yıl 660’ıncısı gerçekleşecek Tarihi Kırkpınar Güreşleri bu yıl 10 - 11 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Kırkpınar’ın Kaynarcalı Ağası tarihi güreşlere davet etti
Kırkpınar’ın Kaynarcalı Ağası tarihi güreşlere davet etti Admin
Bu içerik 1682 kez okundu.
Advert

Kırkpınar’da üst üste 3 yıl ağalık yapanlara verilen altın kemeri 2 kez alan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim bu yılda ağa olursa 3’üncü altın kemerini alacak. 10 Kez Kırkpınar Ağası olmayı başaran Seyfettin Selim, “Edirne Kırkpınar Er Meydanında yapılacak geleneksel yağlı pehlivan güreşlerimize tüm Kaynarcalı hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

 

Kaynarca Yeşilova Köyü’nden Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin rekortmen ağası Seyfettin Selim, ağalığa bugüne dek 3 milyon 700 bin lira ödedi.

 

Selim İnşaat firmasının sahibi Seyfettin Selim, başta İstanbul olmak üzere ülkenin çeşitli şehirlerinde önemli projeler üstlendi. İlçemizdeki yüksek okul ve endüstri meslek lisesi de onun adını taşıyor.

Türkiye'nin en büyük yağlı güreşleri olan Kırkpınar Güreşleri'nin Kaynarca'daki organizasyonunu Ağa Seyfettin Selim'in yakın arkadaşı Yeşilova Muhtarı Ali Kabil yürütüyor. - SEDAT BALTA

seyfettin s selim kırkpınar ağası 11. kaynarcalı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kaynacalı     2021-07-02 halal olsun ağamız seyfettin selime ayrıca ismail balabana cok desdek oldu survivor da sagolsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor