SPOR
Giriş Tarihi : 29-06-2021 14:45   Güncelleme : 29-06-2021 15:09

Kırkpınar’ın Kaynarcalı Ağası tarihi güreşlere davet etti

Kaynarcalı hemşehrimiz Seyfettin Selim’in Ağalığını yaptığı, bu yıl 660’ıncısı gerçekleşecek Tarihi Kırkpınar Güreşleri bu yıl 10 - 11 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Kırkpınar’ın Kaynarcalı Ağası tarihi güreşlere davet etti

Kırkpınar’da üst üste 3 yıl ağalık yapanlara verilen altın kemeri 2 kez alan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim bu yılda ağa olursa 3’üncü altın kemerini alacak. 10 Kez Kırkpınar Ağası olmayı başaran Seyfettin Selim, “Edirne Kırkpınar Er Meydanında yapılacak geleneksel yağlı pehlivan güreşlerimize tüm Kaynarcalı hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

 

Kaynarca Yeşilova Köyü’nden Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin rekortmen ağası Seyfettin Selim, ağalığa bugüne dek 3 milyon 700 bin lira ödedi.

 

Selim İnşaat firmasının sahibi Seyfettin Selim, başta İstanbul olmak üzere ülkenin çeşitli şehirlerinde önemli projeler üstlendi. İlçemizdeki yüksek okul ve endüstri meslek lisesi de onun adını taşıyor.

Türkiye'nin en büyük yağlı güreşleri olan Kırkpınar Güreşleri'nin Kaynarca'daki organizasyonunu Ağa Seyfettin Selim'in yakın arkadaşı Yeşilova Muhtarı Ali Kabil yürütüyor. - SEDAT BALTA