GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:22   Güncelleme : 01-07-2021 10:25

Vali Kaldırım’dan SGC’ye ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakaryalıları aşı olmaya davet etti. Aşı noktalarının sayısını arttırdıklarına vurgu yapan Vali Kaldırım, “Aşı noktalarımızı katladık. Bu salgından kurtulmamızın ve geriye dönmememizin tek yolu aşılama” dedi

Vali Kaldırım’dan SGC’ye ziyaret

“HAYIRLI OLSUN”

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek bir süre önce yeniden göreve seçilen Başkan Sezai Matur ve aralarında Kaynarcahaber.com Genel Yayın Yönetmeni Sedat Balta'nın da bulunduğu yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ziyarette konuşan Vali Kaldırım, aşı konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Aşı noktalarımızı katladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgından kurtulmamızın ve geriye dönmememizin tek yolu aşılama” dedi.

 

“AŞIYA ULAŞILABİLİRLİK”

Aşıya ulaşılabilirlikte ilimizde sıkıntı yaşanmadığını vurgulayan Vali Kaldırım, “Aşı konusunda ülke ortalamasının üstündeyiz ama bu bizim için yeterli değil. Aşı çadırlarından tutun da alışveriş merkezlerine birçok yerde aşı istasyonları kurduk. Son günlerde aşı sayısında küçük bir miktarda düşüş var ancak ben Sakaryalılar'a güveniyorum” dedi. Vali Kaldırım ayrıca korona vakalarında düşüşün sürdüğünü vurguladı.

 

“TURİZM POTANSİYELİ”

Ziyarette Sakarya'nın turizm potansiyeli hakkında da değerlendirmede bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya'mızın tüm ilçeleri ayrı ayrı güzel. Turizm ve doğa cenneti olarak adlandırılan Sakarya'da şehrin doğal ve kültürel varlıklarını iyi değerlendirmeliyiz. Doğru strateji ve projelerle, yeni nesil turizm anlayışıyla, yeni trendleri iyi okuyup ve hedef pazarlara dönük odaklı tanıtım çalışmaları sürüyor. Sakarya kültür ve turizm alanında çok daha iyi yerlerde olmayı hak ediyor” dedi.

 

“EĞİTİM PROGRAMLARI PLANLADIK”

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da SGC hakkında Vali Kaldırım'a bilgi verdi. SGC'nin önümüzdeki dönem yapmayı faaliyetleri anlatan Matur “Yeni nesil gazetecilik konusunda üyelerimize ve tüm meslektaşlarımıza yönelik eğitim programları planladık. En kısa zamanda bunları hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.