GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 14:55   Güncelleme : 13-07-2021 15:00

Edirne Kırkpınar Güreşleri’ne Kaynarca damgası…

Başpehlivan İsmail Balaban ve Survivor’da takım arkadaşı olan ünlü oyuncu Batuhan Karacakaya, Ağa Seyfettin Selim’in davetlisi olarak geldikleri Sarayiçi’nde çayıra inerek tüm pehlivanlara teker teker başarılar diledi. Balaban ve Karacakaya seyircilerden gelen fotoğraf ricalarını da geri çevirmedi.

Edirne Kırkpınar Güreşleri’ne Kaynarca damgası…

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ve İşadamı Halil Acar, Körfez eski Belediye Başkanı Mehmet Şendoğan da güreşleri Ağa Seyfettin Selim’in yanında protokolden izledi.

Son gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı da güreşleri izleyenler arasındaydı.

Kaynarcalı güreşseverler Ağa’nın özel misafiri olarak güreşleri Ağa Tribününden izlediler. Ağa Seyfettin Selim, misafirlerine 2 gün boyunca sürekli çeşitli ikramlarda bulundu.

Organizasyonda görev alan Ağa’nın çocukluk arkadaşı Ali Kabil, misafirlerle yakından ilgilendi.

Güreşlerin son günün de Seyfettin Selim’in Edirne merkezine yaptırdığı kreşin açılışı yapıldı.

Ali Gürbüz’un başpehlivan olduğu güreşlerde yapılan ağalığı 1 milyon 22 bin liralık rekor bir fiyatla Seyfettin Selim yeniden aldı.

Edirne’ye giden çok sayıda Kaynarcalı, güreş izlemenin yanısıra Edirne’nin tarihi ve sosyal mekanlarını gezme fırsatı buldu. Başta Mimar Sinan’ın şaheseri Selimiye Camii olmak üzere, eski Ulu Camii, Bedesten ve Arasta çarşılarını gezdiler.

 

Edirne’nin meşhur lezzetleri tava çiğer, badem ezmesi ve kavala kurabiyesini tattılar. - SEDAT BALTA