EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 11:44   Güncelleme : 16-07-2021 11:44

Eski halk eğitim merkezi müdürleri buluştu

Aralarında Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kul'un da bulunduğu 1974 ve 1990 yılları arasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yaparak emekliye ayrılan eğitimciler Taraklı’da bir araya geldi.

Eski halk eğitim merkezi müdürleri buluştu

Sakarya'nın ilçelerinde 1974 ve 1990 yılları arasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri yapmış ve emekliye ayrılmış olan Halk Eğitimin Koca çınarları aradan geçen uzun yılların ardından Taraklı İlçesinin İlk Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve daha sonradan da Taraklı’da üç dönem Belediye Başkanlığı yapmış olan Tacettin Özkaraman’ın davetlisi olarak Taraklıdaydılar. Konuklarını Taraklı merkezinde karşılayan Tacettin Özkaraman daha sonra davetlilerini araçlarla Taraklı’nın en önemli mesire yerlerinden biri olan Karagöl yaylasına götürdü.

 

İKİ AYDA BİR TOPLANMA KARARI

 

Hemen hemen aynı dönemlerde görev yapan Emekli Halk Eğitim Müdürleri yaylanın nefis manzarasında uzun uzun sohbet ederek eski günleri yad etme imkanı buldular. Bu toplantının düzenlenmesine vesile olan Karasu’lu Recep Ali Küçük ” Birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımızla yıllar sonra bir araya gelmek ve eski günleri anmak pandeminin yarattığı sıkıntılı günlerin ardından bizlere çok iyi geldi. İlk toplantı için bizlere ev sahipliği yapan Tacettin Özkaraman’a ve toplantımıza katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı. Küçük, bundan sonra  iki ayda bir toplanma kararı aldıklarını da belirtti. Günün sonunda Akyazı’nın ilk Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Certel’in Türk sanat Müziği ve türkülerden oluşan mini konserine eşlik eden Halk Eğitimin müdürleri gölet kenarında çektirilen hatıra fotoğrafı çektirerek ayrıldı.

 

TOPLAHTIYA KİMLER KATILDI?

 

Tacettin Özkaraman (Taraklı), Mustafa Sarımert ( Kocaali), Recep Ali Küçük (Karasu), Hüseyin Kul (Kaynarca), Necati Cantimer (İl Milli Eğitim), Zafer Soyhan ( İl Milli Eğitim), Cevat Bölükbaşı (Söğütlü) Şükrü Başarış (Ferizli), Çetin Yıldırım ( Sapanca), Abdullah Eşsiz ( Geyve), Ergün Öztürk (Akyazı), Kenan Certel (Akyazı), Osman Aşık (Pamukova), Adem Yazan (Taraklı) ve Mahmut Başoğlu ( Adapazarı)