SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-07-2021 12:04   Güncelleme : 22-07-2021 12:04

Yeni dalga bağıra bağıra geliyor

Koronavirüs vaka sayılarında son günlerde yaşanan artış endişeleri de beraberinde getiriyor. Uzmanlar, 4’üncü dalganın sonbaharı beklemeden ağustosta bile gelebileceğinin uyarısında bulundu.

Yeni dalga bağıra bağıra geliyor

Koronavirüs vaka sayıları yeniden artışa geçti. Son 24 saatte 8 bin 151 yeni vaka tespit edilirken 59 kişi hayatını kaybetti. 20 Temmuz'da ise vaka sayısı 8 bin 780, hayatını kaybedenlerin sayısı 46 olarak açıklanmıştı.

 

"SONBAHARI BEKLEMEYECEK"

Bu gelişme sonrasında uzmanlar 4’üncü dalganın sonbaharı beklemeden ağustosta yaşanabileceğinin uyarısını yaptı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, vaka sayılarının geçtiğimiz haftaya kıyasla yüzde 30 arttığını haftaya 10 bine çıkacağını belirtti. Maske ve mesafe kurallarına uyulmadığını belirten Prof. Dr. Tükek, ağustosta vaka sayılarında 20 binli rakamların görülebileceğini ve 4’üncü dalganın sonbaharı beklemeyeceği açıklamasını yaptı.

 

"BAĞIRA BAĞIRA 'GELİYORUM' DİYOR"

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. İftihar Köksal ise bayramda tatil bölgelerinden gelen görüntüleri "Korkunç" olarak nitelerken "4’üncü dalga bağıra bağıra ‘Geliyorum’ diyor" açıklamasını yaptı.