Advert
Advert
Advert

Muhtar: "Cumhurbaşkanımız kapatılacak demişti ama kimse ilgilenmedi."

Kirliliğiyle zaman zaman gündeme gelen Büyükkaynarca ve Birlik köylerinden geçerek Acarlar Longozu'na dökülen dere hakkında basına açıklama yapan Ortaköy Muhtarı Muzaffer Aydın, "Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız, '16 birime haber verdim, bu kanla hangi fabrikalar atık atıyorsa bulunup kapatılacak' demişti." diye konuştu.

Muhtar:
Muhtar: Admin
Bu içerik 3764 kez okundu.
Advert

Acarlar Longozuna dökülen dereyi kirleten fabrikayı defalarca şikayet ettiklerini belirten Muzaffer Aydın'ın basında çıkan açıklamasından bir bölüm şöyle: "Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız, '16 birime haber verdim, bu kanla hangi fabrikalar atık atıyorsa bulunup kapatılacak' demişti. Buna rağmen hiçbir birim bu fabrikalarla ilgilenmedi. Devlet yetkililerinden bir an evvel bu atık suları bırakan fabrikalarla ilgilenilmesini istiyorum."

Muhtarın söz ettiği ve ilçenin en böyük, ülkenin ise en büyük ikinci 500 şirketi arasında yer alan tavuk fabrikası kesimhanesinde 600'ün üzerinde personel, şoför ve ek tesislerle 970 kişi çalışıyor.

Fabrika yetkililerinden alınan bilgiye göre yağışların azaldığı yaz mevsiminde derenin suyu azalınca, durgun suda büyükbaş hayvan atıklarının da etkisi ile aynı sorun yaşanıyor. - SEDAT BALTA

muzaffer aydın kaynarca sakarya ortaköy muhtarı dere kirliliği acarlar longozu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti