Advert
Advert
Advert

SATSO Başkanı Altuğ, "Kaynarca İhya olacak" dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yeniden göreve seçilen Başkan Sezai Matur ve Yönetim Kurulu'nu kutladı. Akgün, ziyaret sırasında aşı sırası gelen Sakaryalıları aşı olmaya davet etti. Sedat Balta'ya bilgi veren Akgün Altuğ, Kaynarca'nın OSB'lerle ihya olacağını açıkladı.

SATSO Başkanı Altuğ,
SATSO Başkanı Altuğ, Admin
Bu içerik 1585 kez okundu.
Advert

ÜRETİM DURMADI, ARTTI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyareti sırasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Akgün, SGC Başkan Yardımcısı Sedat Balta'nın konuyla ilgili sorusu üzerine, "Kaynarca ilçede kurulu Makineciler ve Mobilyacılar Organize Sanayi Bölgeleri ile ihya olacak. İşsizlik sorunu ortadan kalkacağı gibi bölge ekonomik olarak da değerlenecek" dedi. Küçük Sanayi Siteleri için de OSB içlerinde alanlar oluşturmak istediklerini belirten Altuğ, "Ancak yer sıkıntısı var" dedi. 

 

 

 

Sakarya'da pandemi süresince üretimin durmadığını hatta daha da arttığını belirtirken, “Ancak hizmet sektöründe büyük sıkıntılar yaşandı. Yeniden kapanmalar yaşanmaması için, aşı sırası gelen Sakaryalılar mutlaka aşılanmalı” dedi.

 

300 BİN KİŞİ OLMADI

Halen aşı sırası gelen 300 bin Sakaryalının koronavirüs aşısı yaptırmadığını ifade eden Başkan Akgün Altuğ, “Bu çok büyük bir sayı. Şu an koronadan kurtulmak için tek yolun aşı olduğunu biliyoruz ve yeni acılar yaşanmaması için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Aşı olmayan kendisini düşünmüyorsa toplumu düşünmeli ve aşılanmanın bir toplumsal görev olduğunu anlamalı” şeklinde konuştu.

 

KİMSE EN İYİ BEN BİLİYORUM DEMEMELİ

Sakarya'nın gelişimi için sanayi kadar, ticarete, tarıma, turizme, eğitime de önem verdiklerini belirten SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Sakarya coğrafi konumu itibariyle her alanda gelişebilecek bir il. Potansiyel zenginliklerini koruyarak geliştirmemiz gerekiyor” dedi. Şehrin ortak akılla yönetilmesi gerektiğini ifade eden Altuğ, “Kimse en iyi ben biliyorum havasında olmamalı. Herkesin fikrine saygı duyumlayı” şeklinde konuştu.

 

YEREL YÖNETİMLER CESUR OLMALI

Şehrin depreme hazır hale gelmesi için mevcut yapı stokunun yenilenmesi gerektiğine de dikkat çeken Başkan Altuğ, “Kentsel dönüşümü teşvik edecek imar düzenlemelerine ihtiyaç var. Yerel yönetimler bu konuda daha cesur olmalı ve radikal kararlar almalı” ifadelerini kullandı.

 

YEREL BASIN GÜÇLÜ OLURSA

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da SGC'nin tarihinden ve yapısından söz ederek yerel basının içinde bulunduğu sorunları anlattı. Şehrin sorunlarının çözümü için STK'lar ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını belirten Matur “ Yerel basın ne kadar güçlü olursa, sorunlar da o kadar kolay çözülür” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti