Advert
Advert
Advert

Kaynarca’da *Gençler Arası Aşı Kampanyası* başlatıldı

ilçede gençler arasında aşılanma oranının düşük olması ve vaka sayılarının artması sonucu Kaynarca Kaymakamlığı öncülüğünde “Gençler Arasında Aşı Kampanyası” başlatıldı. 9 Ağustos 2021 Pazartesi itibarıyla başlatılan kampanya bir ay sürecek katılanlara çeşitli ödüller verilecek.

Kaynarca’da *Gençler Arası Aşı Kampanyası* başlatıldı
Kaynarca’da *Gençler Arası Aşı Kampanyası* başlatıldı Admin
Bu içerik 2084 kez okundu.
Advert

Kaynarca Kaymakamlığı öncülüğündeki kampanyaya Belediye Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Muhtarlar Derneği de destek veriyor.

 

GENÇLERDE AŞILANMA DÜŞÜK

Korona virüs salgınının tüm hızıyla sürdüğünü vurgulayan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Virüsle ilgili mücadelede en önemli silahımız aşıdır. Maalesef bu mücadelede özellikle gençler arasında aşılama oranının çok düşük olması mücadeleyi olumsuz etkilemektedir. Gençlerin aşılama oranının artırılması amacıyla belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla aşı kampanyası düzenlenmiştir.

 

BİLGİSAYAR BİSİKLET HEDİYE EDİLECEK

16- 30 yaş arası gençlerden 10 Ağustos 2021 - 10 Eylül 2021 tarihleri arasında ilk defa aşı yaptıracaklara kura ile yapılacak çekilişle 1 adet bilgisayar, 10 adet tablet, 10 adet bisiklet hediye edilecektir. Hem kendi sağlığınız ve hem de toplumumuzun sağlığı açısından ilgilerinizi bekleriz” dedi.

 

HEDİYELER İÇİN ÇEKİLİŞ

Kaynarca Kaymakamlığından verilen bilgiye göre kampanya kapsamında ilan metni belediye ve cami hoparlörlerinden, polis ve jandarma araçlarından anons edilecek, camilerde imamlar cemaate okuyacak, köylerde muhtarlar vatandaşa duyurmak için çaba gösterecekler. Belediye tarafından konuyla ilgili afişler asılacak.

 

Esnaf Odası koordinatörlüğünde satın alınacak hediyeler Belediye Toplantı Salonu’nda çekilişle belirlenecek. - SEDAT BALTA

KAYNARCA kaynarca aşı gençler bilgisayar bisiklet kampanyası kaymkam mehmet mehmetali ali karatekeli
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti