Advert
Advert

Kaynarca Makine İhtisas OSB’de çalışmalar hızlandı

Kaynarca ilçe merkezine yaklaşık bir kilometre uzaklıkta 3 bin 150 dönüm arazide kurulması planlanan Makine İhtisas OSB sahasında bir yıl önce ilk kazma vurulmuştu. Bir yıldır çok ağır giden çalışmada sahanın bir kısmı duvarla çevrilmekle yetinilmişti. Son günlerde hafriyat ihalesinden sonra çalışmalarda görece bir hızlanma oldu.

Kaynarca Makine İhtisas OSB’de çalışmalar hızlandı
Kaynarca Makine İhtisas OSB’de çalışmalar hızlandı Admin
Bu içerik 1985 kez okundu.
Advert

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, yaptığı son basın toplantısı’nda OSB’lerle Kaynarca’nın değerinin artacağını ifade etmişti.

 

Makine İhtisas OSB’de kamulaştırma çalışmaları da sürüyor. Çoğu yer sahibi verilen parayı yeterli bulmadığı için mahkemelere başvurdu, yargı süreci devam ediyor. Kaynarca ilçe merkezinde Belediye binasında açılan OSB bürosu vatandaşları çağırarak pazarlık yapıyor.

 

Öte yandan yer seçiminin yanlışlığına dair açılan davalarda Danıştay’ın son kararı OSB’nin devamı şeklinde olmuştu. Bunun üzerine toprak sahibi köylüler Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuşlardı. OSB’nin iptaliyle ilgili Anayasa Mahkemesi süreci de 2 yıldır devam ediyor. Köylülerin Anayasa Mahkemesi ile iç hukuk yolları tükendikten sonra Avrupa insan Hakları Mahkemesi’ne başvurma hakları da bulunuyor. - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!