EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-09-2021 15:54   Güncelleme : 08-09-2021 15:54

Tavuk üreticileri mahkemelik oldu

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliğinin son genel kurulunda başkanlığa talip olanların işletme sahibi olmadıkları ortaya çıktı. Birlik genel kuruluyla ilgili son kararı mahkeme verecek.

Tavuk üreticileri mahkemelik oldu

ŞİRKETLERİ YOK

Sakarya Kanatlı Hayvan üreticileri Birliği iki gün önce yaptığı genel kurulda başkan seçemedi. Üyelerin oylarıyla oluşan yönetimde başkanlığa talip olan İlhan Sarı’nın işletme numarası olmadığı için yöneticiler itiraz etti. Bunun üzerine Volkan Terzioğlu başkan adayı olarak yönetimden destek istedi. Yönetim kararıyla Volkan Terzioğlu başkan seçildi.

 

MAHKEME YOLU

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği’nin yeni başkanının da işletme numarasının olmaması işleri karıştırdı. Birlik üyeleri kendi adına olan işletmesini kapatan ve resmiyette kümes işletmecisi olmayan Volkan Terzioğlu’nun başkanlığının düşürülmesi için yargıya başvuracak. Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği’ne üye işletmelerin sahipleri vekaletle başka birisinin oy kullanmasına izin verirken işletme sahibi olmayanların temsilde görev almasına izin vermiyor.