Advert
Advert

Ekmeğe zam geldi

Sakarya fırıncılar Odası un, elektrik, su, doğalgaz gibi girdi maliyetlerinde ki artışı gerekçe göstererek zam yaptı. Sofraların vazgeçilmezi ekmeğin fiyatı değişmezken gramı küçültüldü.

Ekmeğe zam geldi
Ekmeğe zam geldi Admin
Bu içerik 1421 kez okundu.
Advert

Akaryakıt ’tan elektriğe, ulaşımdan temel gıda maddelerine her şey zamlandı. Son dönemde arka arkaya gelen zamlara ekmekte eklendi. Sakarya Fırıncılar Odası Cumartesi gününden itibaren ekmeğin küçüleceğini duyurdu.

 

YÜZDE 9 ORANINDA ZAM

Buna göre, yapılan düzenleme ile yüzde 9 oranında fiyat artışına gidilirken, daha önce 220 gramı 2 TL’den satılan ekmeğin fiyatı yarından itibaren 2 TL’den satılacak.

 

SAKARYA FIRINCILAR ODASININ ZAM AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

“Bilindiği üzere son dönemde un fiyatlarında hissedilir bir fiyat artışı yaşanmış ve 140 TL’den aldığımız bir çuval unun fiyatı bugünlerde 190 TL bandına kadar yükselmiştir. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz, yakıt ve diğer girdilerde üst üste gelen fiyat artışları fırıncı esnafımızı bu salgın döneminde oldukça zor duruma düşürmüştür. 

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatandaşın yanında yer alan Fırıncı esnafımızın hayatını devam ettirmesi gerekiyor. Tüm imkanlar zorlanarak fırıncı esnafımız ve tüketicilerimiz için yeni bir düzenleme kaçınılmaz olmuştur. Yapılan düzenleme ile yüzde 9 oranında bir fiyat artışına gidilmesi kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda daha önce 220 gramı 2 TL’den satılan ekmeğin fiyatı (11 Eylül Cumartesi) gününden itibaren 200 gramı yine 2 TL’den satışa sunulacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!