Advert
Advert

Uluslararası Fuar'da Kaynarca'yı Gürkan Torf temsil etti

Aralarında Kaynarca'da üretim yapan Gürkan Torf Fidancılık'ın da bulunduğu 200'e yakın firmanın stant açtığı festival ile Sapanca Kırkpınar sahili yeşile büründü.

Uluslararası Fuar'da Kaynarca'yı Gürkan Torf temsil etti
Uluslararası Fuar'da Kaynarca'yı Gürkan Torf temsil etti Admin
Bu içerik 1309 kez okundu.
Advert

Sapanca ilçesi Kırkpınar mevkisinde hazırlanan 60 bin metrekarelik alanda Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) iş birliğiyle gerçekleştirilen fuarda, yurt içi ve dışından firmalar ürünlerini sergiledi. Kaynarca Karaboğaz bölgesinde torf üretimi yapan Gürkan Torf Fidancılık Tarım ve Madencilik Şirketi sahibi Necdet Güroğlu, Marmara Bölgesinin ISO 9001 Sertifikalı İlk ve Tek Organik Torf Ünitesi olduklarını belirterek, "Torfumuzun su tutma kapasitesi çok yüksektir. Yüksek bitki besin maddesi tutma özelliğine ve ısı kapasitesine sahiptirler.Bünyelerinde herhangi bir patojon ya da yabancı ot tohumu bulundurmamaktadır. Ayrıca organik topraklar düşük tuz içeriğine sahip olmaları deneniyle diğer organik maddelerden (çiftlik gübresi, tavuk gübresi vb.)avantajlıdırlar. Düşük hacim ağırlığına sahip olmaları nedeniyle toprakları daha kolay işlenebilir hale getirir ve bitki köklerinin topraktaki nüfuzunu kolaylaştırır'" dedi.

 

Türkiye'de açık havada yapılan en büyük fuarlardan biri olma özelliğine sahip organizasyon hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, süs bitkiciliği ve peyzaj alanında dünyanın öncü şehri olma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

"DÜNYAYI MİSAFİR ETTİK"

Fuara çok sayıda ziyaretçinin geldiğine işaret eden Yüce şunları kaydetti:"Sakarya olarak, mümbit topraklarımız ve güçlü alt yapımızla bu alanda ismimizi dünyaya duyurduk. Bundan sonra süs bitkiciliği ve peyzaj denince akla artık güzel şehrimiz gelecek.

Sapanca ilçesi Kırkpınar mevkisinde hazırlanan 60 bin metrekarelik alanda Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) iş birliğiyle gerçekleştirilen fuarda, yurt içi ve dışından firmalar ürünlerini sergiledi.Türkiye'de açık havada yapılan en büyük fuarlardan biri olma özelliğine sahip organizasyon hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, süs bitkiciliği ve peyzaj alanında dünyanın öncü şehri olma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

"DÜNYAYI MİSAFİR ETTİK"

Fuara çok sayıda ziyaretçinin geldiğine işaret eden Yüce şunları kaydetti:"Sakarya olarak, mümbit topraklarımız ve güçlü alt yapımızla bu alanda ismimizi dünyaya duyurduk. Bundan sonra süs bitkiciliği ve peyzaj denince akla artık güzel şehrimiz gelecek. Daha önce 3 yıl festival olarak gerçekleştirdiğimiz PSB Anatolia’yı bu yıl uluslararası bir fuar statüsüne kazandırdık. 200’e yakın sektör temsilcimizle, yüzlerce çeşit ürünün yer aldığı fuarımızda dünyayı misafir ettik. Bu tür etkinliklerle bu alanda dünyada öncü şehirlerden biri olma yolunda ilerliyoruz. Sakarya'mıza değer katacak işler için gayretle çalışıyoruz."

 

Daha önce 3 yıl festival olarak gerçekleştirdiğimiz PSB Anatolia’yı bu yıl uluslararası bir fuar statüsüne kazandırdık. 200’e yakın sektör temsilcimizle, yüzlerce çeşit ürünün yer aldığı fuarımızda dünyayı misafir ettik. Bu tür etkinliklerle bu alanda dünyada öncü şehirlerden biri olma yolunda ilerliyoruz. Sakarya'mıza değer katacak işler için gayretle çalışıyoruz."

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!
Yeni Vergi Kanunu haftaya Meclis'te!