GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2021 12:44   Güncelleme : 19-09-2021 13:26

Gaziler Günü kutlandı

Kaynarca Şehit Mansur Cansız İmam Hatip lisesi tarafından Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Kaynarca Muharip ve Gaziler Derneği Başkanı Aziz Çelebi bir konuşma yaptı.

Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Kaynarca'da düzenlenen programla kutlandı. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra Kaynarca Şehit Mansur Cansız İmam Hatip Analodu lisesi öğretmeni Resul Yaşar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı, okulun öğrencilerinden Zeynep Akgünoğlu şiir okudu. 

Kaynarca Muharip ve Gaziler Derneği Başkanı Aziz Çelebi konuşmasında Türk milletinin kahramanlıklarından örnekler vererek gaziliğin kültürümüzdeki önemini vurguladı. 

Törene Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu, daire amirleri, STK başkanları, gaziler ve öğrenciler katıldı. Törenden sonra Kaynarca Merkez Camii Pasajı altındaki Gaziler Derneği'ni ziyaret eden Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve protokol mensupları bir süre sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

 

src="https://www.kaynarcahaber.com//files/uploads/1151d5c1a8.jpg" border="0" />