GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 12:49   Güncelleme : 21-09-2021 12:49

Eski Kaynarca Kaymakamının anıları duygulandırdı

Daha önce Kaynarca'da görev yapan ve farklı kişiliği ile gönüllerde taht kuran Ağrı Diyadin Kaymakamı Alper Balcı, Gaziler Günü’nde bir araya geldiği gazilerle eski günleri konuştu. Doğuda birlikte görev yaptığı gazi ve şehitleri anlatan Kaymakam Balcı, dinleyenleri duygulandırdı.

Eski Kaynarca Kaymakamının anıları duygulandırdı

Daha önce Kaynarca İlçe Kaymakamlığı yapan ve daha sonra önce Eskişehir’e, ardından da Ağrı'nın Diyadin ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili olarak Alper Balcı, 19 Eylül Gaziler Günü’nde Ağrı Diyadin’de gaziler ve aileleriyle bir araya geldi. Daha önce terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda birlikte görev yaptığı ve gazi ya da şehit olan arkadaşlarıyla ilgili anılarını anlatan Kaymakam Balcı, kendini dinleyenleri duygulandırdı.

“DEVLETİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Şehit ve gazilerin gözlerini kırpmadan bedel ödediklerini vurgulayan Kaymakam Alper Balcı: “Devletimiz adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu gün benim için ne ifade ediyor? Onu anlatmak istiyorum size. Bu gün vatan için bedel ödeyenlerin günü bu gün. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatan için bedel ödeyen insanlar. Şehitlerimiz canlarını veriyorlar vatan için. Sizler canınızı vermek pahasına savaşıyorsunuz vatan için, bayrak için, devlet için” ifadelerini kullandı.

“2 BACAĞINI KAYBETTİ”

Birlikte görev yaptığı arkadaşlarını anlatan Kaymakam Alper Balcı, “Bu vebal ve sorumlulukla bende uzun zamandır devlet için görev yaptığımdan dolayı arkadaşlarımı anlatmak istedim size. Tunceli Pülümür Kaymakamıyım. Sene 2007. JOAK Üst Teğmen Özkan Görgülü Aslan durmuyor yerinde. Komutanımız Çiçekli Köyü Karakolu Çiçekli Köyü kırsalında 2 tane teröristi etkisiz hale getirdikten sonra 5 tane AK-47 mermisi yedi ve bir mucize oldu. Ameliyata girdi. Rabbim onu bizlere bağışladı. Başka bir dönemde Cizre operasyonundayız. Özel Harekat Polisi Ömer Kula. Ömer Kula Ankara'da görevli. Gönüllü geliyor. Cizre'de bir askerimizi kurtarmak uğruna iki bacağını kaybetti. Ben ziyaret ettim. Ömer Kula'yı. "Vatan Sağ olsun" demekten başka bir şey demiyor. Onların tek derdi yanımdaki şu şanlı bayrağımızdı, devletimizdi, milletimizdi. Onların nezdinde sizlere çok teşekkür ederim. Mustafa Kemal Atatürk'e çok teşekkür ediyorum bizlere böyle bir devlet bıraktığı için. Şehitlerimiz ve gazilerimiz var oldukça bu devlet bu millet Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır" ifadelerini kullandı.