GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 19:26   Güncelleme : 28-09-2021 19:38

Gürkan Canol Konfederasyon Yönetimi'ne girdi

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu 15. Olağan Genel Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde yapıldı. Kaynarcalı hemşehrimiz Gürkan Canol ilk sıradan yönetim kuruluna girdi. Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Vekili, Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Gürkan Canol ülkemizde 8 buçuk milyon engelliyi temsil eden Konfederasyonun yönetiminde görev yapacak.

Gürkan Canol Konfederasyon Yönetimi'ne girdi

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu 15. Olağan Genel Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde yapıldı. 

Yönetim Kurulu'na seçilen Gürkan Canol, "Türkiye Sakatlar Konfederasyonunun bugün yapılan 15.nci Genel Kurulunda beni de yönetim kuruluna seçen Federasyon Başkanlarına ve Konfederasyonun değerli delegelerine çok teşekkür ederim" dedi. 

Programın açılışında konuşan Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye'de 8,5 milyon engelli olduğuna işaret ederek, engellilerin istihdamının artırılması gerektiğini söyledi.

Çelebi, engelliler için erişilebilirliğin artırılmasına yönelik belediyelerin çalışmalarının önemini vurgulayarak, "Engellilerin erişilebilirlik sorununu, bağımsız veya partili belediyelerimizle beraber çözebiliriz. Bu konu siyasete mal edilemez. Bu konuda her partinin yerel yönetimlerinin başkan ve temsilcileriyle birlikte çalışılması gerekiyor." dedi.

 

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu'ndan yerel yönetimlere çağrı