GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 16:28   Güncelleme : 10-10-2021 16:32

Kızlarımız cinsiyetlerinden dolayı eşitsizliklere maruz kalıyor

Türk Kadınlar Birliği, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle Adapazarı Elegant Kafe’de bir kahvaltı düzenledi. Başkan Tevhide Yağan ve hemşehrimiz Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Öztürk konuyla ilgili açıklamada bulundular.

Kızlarımız cinsiyetlerinden dolayı eşitsizliklere maruz kalıyor

TKB Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, kahvaltıda kız çocuklarıyla sohbet etti. Çocukların gelecek nesillerin mirasçısı olduğunu vurgulayan Yağan, “21 yıldır düzenlenen bu organizasyonlarda kız çocuk ve gençlerimizin gözlerindeki ışıltının huzurunu anlatmak tarifsiz bir duygu” dedi. 

 

Kaynarcalı hemşehrimiz Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Öztürk, Kaynarcahaber’e yaptığı açıklamada, “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dünya çapında kutlanıyor. Biz de Türk Kadınlar Birliği olarak Sakarya’da dernek üyemiz Aysel Dülger’in katkıları ile düzenlenen kahvaltıda çocuklarımızla bir araya geldik.  Kız çocuklarının cinsiyetlerinden dolayı çeşitli eşitsizliklere maruz kalıyor. Farkındalığın artırılması bakımından bu günün yararlı olacağını umuyoruz” diye konuştu. - SEDAT BALTA