GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 11:53   Güncelleme : 27-10-2021 11:53

Dikkat bölgemizde hayvan hırsızları kol geziyor!

Ferizli İlçesi’nde daha önce bir çiftçinin 26 küçükbaş hayvanını çalan dolandırıcılar, bu kez Söğütlü İlçesi’nde başka bir çiftçinin hayvanlarını çaldı.

Dikkat bölgemizde hayvan hırsızları kol geziyor!

Ferizli İlçesi’nde daha önce Adem Çöpoğlu’nun 26 hayvanını çalan dolandırıcılar hakkında Ferizli Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ismi belirlenen G.D. hakkında Türkiye genelinde yakalama kararı çıkartıldığı öğrenilirken, dolandırıcılar bu kez Söğütlü İlçesi’nde ortaya çıktı. Söğütlü İlçesi’ne bağlı Kurudere Mahallesi’nde bir çiftçiden hayvan almaya gelen dolandırıcılar, 50 hayvanı yükledikten sonra parayı hesaba atacaklarını söyledi. Hayvanların sahibi satmaktan vazgeçtiğini söyleyince, ahırdan uzaklaşan dolandırıcılar 10 dakika sonra tekrar geri geldiler.

SADECE 2 TANE ÇALABİLDİLER!

Hayvanları satmaktan vazgeçen çiftçiden adaklık olarak 2 hayvan vermesini isteyen dolandırıcılar, ilçe merkezinden para çekip getireceklerini söyleyerek, 2 hayvanı yükledikleri araçla kayboldu. Dolandırıldığını anlayan çiftçi, Söğütlü İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek şikayetçi olurken, daha önce aynı araçla Ferizli İlçesi’nde hayvanları çalınan Adem Çöpoğlu da Jandarma’ya ifadeye çağırıldı. PTS ve MOBESE kameraları tarafından fotoğrafları çekilen araçlar ve şahısların yakalanması için ise çalışma başlatıldı.