GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 19:11   Güncelleme : 31-10-2021 19:11

Tahliye olan Kürşat Yılmaz, Kandıra Çamkonak Köyü’ne gitti

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kürşat Yılmaz, tahliye oldu. Kürşat Yılmaz, 2005 yılında cezaevine gönderilmişti.

Tahliye olan Kürşat Yılmaz, Kandıra Çamkonak Köyü’ne gitti

GECE 1’DE TAHLİYE

İlk yargılamasında 66 yıla mahkum edilen Yılmaz’ın cezası, haziran ayında sonuçlanan tekrar yargılama sürecinde 31 yıla indirilmişti. 16 yıldır cezaevinde bulunan Yılmaz, ekim sonu itibariyle denetimli serbestlik hakkından yararlandı ve gece saat 1 civarında tahliye oldu.

 

FETÖ İLE AÇIK MÜCADELE ETTİ

Kürşat Yılmaz’ın avukatı Hasan Özay yaptığı açıklamada müvekkilinin durumu hakkında bilgi vermiş, şunları söylemişti: “Biz aldığı cezaların da haksız olduğunu düşünüyoruz. Çünkü müvekkilimiz 2005 yılından bu yana FETÖ ile açık bir mücadele vermekte. Zaten bu mücadeleden dolayı tutuklanmış, gerek İstanbul’daki mahkeme gerekse Yargıtay’da FETÖ’nün ağır bastığı dönemlerde maalesef aleyhine hükümler verilmişti.

 

EN UFAK BİR KIRGINLIĞI YOKTUR

Bu kararlara karşı başlattığımız mücadele ancak 2021 yılında sonuçlandı ve bugün de tahliye oldu. Kendisi vatana millete bağlı bir insandır. Her ne kadar FETÖ kumpasından dolayı tutuklu kalmış ise de hiçbir şekilde vatanına, milletine, devletine karşı en ufak bir kırgınlığı yoktur. Vatanını, milletini, devletini sevmektedir ve bağlıdır.”

 

ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Giresun doğumlu olan 61 yaşındaki Kürşat Yılmaz, 10 yaşından itibaren ailesiyle birlikte Kandıra’ya taşınmış, Kefken yakınlarındaki Çamkonak köyüne yerleşmişti,

 

En Kocaeli’den Talha Yıldırım’ın haberine göre: “Babası vefat eden Kürşat Yılmaz gece yarısı cezaevinden çıkar çıkmaz annesinin ve evinin bulunduğu Çamkonak köyüne gitti. İlk olarak annesinin elini öptü, çiçek verdi.

 

BABASININ MEZARINDA KUR’AN OKUDU

Gündüz vakti ise mezarlığa giden Kürşat Yılmaz, babasının mezarında bir süre Kur’an okudu. Yılmaz evine tekrar döndüğünde mehteranla karşılandı, güvercin uçurdu, adına kurbanlar kesildi.

 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN

Gün boyu ailesiyle, komşularıyla, dostlarıyla vakit geçiren Kürşat Yılmaz’a geçmiş olsun demek için Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce, binlerce isim adeta akın etti. Ziyaretçileri arasında MHP teşkilatlarının çeşitli kademelerindeki isimler de vardı.

 

İKRAMLAR YAPILDI

Kürşat Yılmaz’ın evine erken gelenlere kahvaltı, öğle gelenlere yemek ikramları yapıldı. Çamkonak köyü gün boyunca farklı illerden gelen araçlarla dolup dolup taştı. Kürşat Yılmaz’a ziyaretlerin birkaç gün daha devam etmesi bekleniyor.”