SİYASET
Giriş Tarihi : 03-11-2021 14:12   Güncelleme : 03-11-2021 14:18

Kaynarca Belediyesi Kasım Ayı Meclisi Toplantısı yapıldı

Kaynarca Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Murat Kefli başkanlığında yapıldı. Toplantıda yol bakım ve onarımı için 2021 Yılı Bütçesi’ne ek olarak 2 buçuk milyan ek bütçe yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. 

Kaynarca Belediyesi Kasım Ayı Meclisi Toplantısı yapıldı

Toplantının açış konuşmasında ilçemizde ve ülkemizde korona vakalarının arttığına dikkat çeken Başkan Kefli, “Son zamanlarda salgın hastalıkta yaşanan ölümlerde artışlar ilçemizde de görülüyor, maske, mesafe ve hijyen konusunda daha dikkatli olmalıyız” dedi. 

ARİFAĞA’DA KAMULAŞTIRMA KARARI

Gündemin birinci maddesinde Emlak İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi olarak Arifağa Mahallesi F24C08D4 Pafta, 500 ada 101-121-170-171 parsel nolu taşınmazların 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 5’inci maddesi 3’üncü fıkrası ile 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 8’inci maddesi gereğince yol açılması için kamulaştırma işlemi yapılıp-yapılamayacağı hususunun incelenmesi Belediye Meclisinin 07.09.2021 tarihli 46 Sayılı Kararı ile İmar Komisyonuna havale edilmişti. Hazırlanan İmar Komisyon Raporu doğrultusunda konunun görüşüdü ve kabul edildi. 

 

EK BÜTÇE KABUL EDİLDİ

Fen İşleri ve Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi; Gündemin İkinci Maddesi'nde görüşüldü 2021 Bütçesinin Yol Yapım Bakım ve Onarım kalemine ve buna bağlı kalemlere 2.500.000,00 TL. (ikibuçukmilyon) Ek bütçe yapılması hususunun görüşüldü oy çokluğu ile kabul edildi. 

 

KÖYLÜ PAZARI KURULSUN TALEBİ

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Saadet Partisi İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, köylü pazarının kurulması, ürünleri tanıtan festival yapılması ve ahlaki yozlaşmaya karşı Belediye tarafından aile içi iletişim konusunda etkinlikler düzenlenmesini talep etti. 

 

Belediye Başkanı Murat Kefli verdiği yanıtta, köylü pazarının kendi seçim vaatleri arasında yer aldığını ifade ederek, “İlçe girişindeki Halit Molla Parkı’mızı karşısında bulunan yeşil alana taşıyıp, orayı köylü pazarı olarak değerlendirmek istiyoruz. Pandemi nedeniyle festival yapılamadı, temmuz ağustos ayları festival yapılabilir. Aile içi iletişim konusunu değerlendirelim. Tiyatro ekibimiz de bu konuda değerlendirilebilir” diye konuştu.  - SEDAT BALTA