EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-11-2021 00:04   Güncelleme : 06-11-2021 00:04

Belediye Özel Halk Otobüsü ücretine yüzde 30 zam istedi

Sakarya İl ve İlçe Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Güray Er, Büyükşehir Belediyesine iki ayrı dilekçe vererek servis ve özel halk otobüsü ücretlerine yüzde 30 zam yapılması için dilekçe verdi

Belediye Özel Halk Otobüsü ücretine yüzde 30 zam istedi

İl ve İlçe Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Güray Er, Sakarya Büyükşehir Belediyesine iki ayrı dilekçe vererek hem öğrenci - personel servislerine hem de özel halk otobüsü ücretlerine yüzde 30 zam yapılmasını istedi. Dilekçesi kabul edilen Güray Er, şu açıklamayı yaptı: Servisçi esnafı olarak 18 ay sonra kontak çevirdik ve pandemi öncesine dönmemiz için en az 3-4 yıl geçmesi gerekecek. Çünkü 18 ay boyunca esnafımızın cebine para girmedi. Bu süreçte servisçiliği bırakan, oto sanayileri başta olmak üzere başka işlere yönelen çok sayıda meslektaşımız oldu. Hatta işin içinden çıkmayıp servis arabasını satanlar oldu.

 

BÜYÜK SIKINTILAR ÇEKTİK

Kısacası çok büyük sıkıntılardan sonra kontak çevirmeye başladık. Her türlü olumsuzluğa rağmen yeni eğitim öğretim döneminde işimizin başına geçtik. Bana göre servisçiler olarak zam yapmadık, fiyat ayarlaması yaptık. Hizmet aşkı dedik, yeter ki iş olsun dedik. Bütün maliyetlerin arttığı bir dönemde bu rakamlara taşımacılık yapmak ancak fedakarlıkla olur. Biz de bu fedakarlığı yapmaya devam ediyoruz. Personel-öğrenci servis esnafımız ve özel halk otobüsü esnafımız için % 30 oranında fiyat tarifelerine zam talep ettik. Sakarya halkına hizmet etmenin onurunu hep birlikte yasayacağız. Sorunlarımızın çözümü noktasında bir arpa boyu yol alınamadı. Esnafımız için çalışacağız. Esnafımız yapılmayanların sebebini aramalı ve oyunu ona göre kullanmalıdır." dedi.