GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 11:24   Güncelleme : 07-11-2021 16:23

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve Kısmi Kanalizasyon inşaatı başladı

SASKİ tarafından 100 dönüm üzerine kurulması planlanan Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve Kısmi Kanalizasyon inşaatı başladı. Tesis ile Acarlar Longozuna akan kanalizasyon sorunu sona erecek.

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve Kısmi Kanalizasyon inşaatı başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 10 hektar üzerine kurulması planlanan Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve Kısmi Kanalizasyon inşaatı başladı.Yapılacak projenin sonucunda Acarlar Longozunun kirlenmesinin önüne geçmesi planlanıyor. SASKİ Genel Müdürlüğü, İller Bankası A.Ş.’nin belirleyeceği vadelerde azami 180 aya geri ödemeli toplam 34 milyon TL kredi kullanacak.

KAYNARCA ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN SÜREÇ HIZLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Meclis Toplantısının en önemli maddelerinden biri de Kaynarca’da inşa edilecek Atıksu Arıtma Tesisi için yaşanan gelişme olacak. Büyükşehir Belediyesi proje için İller Bankası’ndan 34 milyon TL’lik kaynak sağlayacak. Doğayı korumaya yönelik atılan dev adım ile Acarlar Longozu ve çevresi atıklardan korunacak. Kaynarca’da atıksular toplanacak ve inşa edilecek arıtma tesisinde arıtılacak. Tesis yıllık 1 milyon metreküp su arıtma kapasitesine sahip olacak.