EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-11-2021 21:06   Güncelleme : 07-11-2021 21:06

'Squid Game' dizisi okulları esir aldı! Öğrenci velilerine uyarı geldi

Netflix'in en popüler dizisi olan ve tüm dünyada izlenme rekorları kıran 'Squid Game' dizisi okulları esir aldı. Adapazarı'ndaki bir okulda görevli olan öğretmen, öğrencilerin velilerine uyarıda bulunarak, 18 yaş sınırlaması konulan bu tarz dizi ve filmlerin çocuklar tarafından izlenmemesi gerektiğini vurgulayan bir mesaj yolladı.

'Squid Game' dizisi okulları esir aldı! Öğrenci velilerine uyarı geldi

Güney Kore yapımı olan hayatta kalma, gizem, gerilim ve korku konulu drama televizyon dizisi olan ve tüm dünyada izlenme rekorları kıran Squid Game dizisi, hızlı bir şekilde okullara da yansıdı. Squid Game dizisindeki oyunlar, diziyi seyreden çocuklar tarafından büyük ilgi gördü ve okullarda oynanmaya başlandı. 

Adapazarı'ndaki bir okulda görev yapan bir öğretmen, öğrencileri ile yaptığı konuşma sonucunda 29 öğrenciden 9'unun bir şekilde bu dizi ve oyuna maruz kaldığını öğrendi. 

Bunun üzerine öğretmen,öğrencilerin velilerine uyarıda bulunarak, 18 yaş sınırlaması konulan bu tarz dizi ve filmlerin çocuklar tarafından izlenmemesi gerektiğini vurgulayan bir mesaj yolladı. 

Öğretmen tarafından öğrenci velilerine gönderilen uyarı mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Değerli Velilerim, öğrencilerimiz ile yapılan konuşma sonucunda 6 öğrencimiz Squid Game denilen, yaşlarına uygun olmayan diziyi babasıyla, ablasıyla ya da abisiyle izlediklerini söylemişlerdir. 3 öğrenci ise diziyi izlemediklerini ama bilgisayarlarından, tabletten ya da telefondan oynunu oynadıklarını söylemişlerdir. 

29 öğrenciden 9 öğrenci bir şekilde bu dizi ve oyuna maruz kalmıştır. 1 öğrencide diğer odada izlenildiğini sözlerini ve dizinin seslerini duyduğunu söylemiştir.

Sayın veliler; Çocuklarımıza yaşına uygun olmayan dizileri, filmleri ve oyunları oynatmayınız, izletmeyiniz. Telefon, tablet ve 'Ebeveyn kontrollerini', ayarlarını mutlaka yapın. Ebeveyn ayarlarını yaptığınızda sadece yaşına uygun yayınlar izler, oyunları oynarlar. Geçen hafta tüm sınıfta teknolojinin zararları, oyunlar hakkında rehberlik çalışması yapıldı. 

Ben zaten bu konu hakkında her ders uyarıyorum. Ama 9 öğrencinin bir büyüğü eşliğinde bu yayınları izlemesini de anlayamıyorum. Lütfen çocuklarımızı bu tür yayınların zararlarından koruyalım"