SİYASET
Giriş Tarihi : 08-11-2021 17:03   Güncelleme : 08-11-2021 17:03

Büyükşehir Kasım Meclisi toplandı

54 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantıda konuşan Başkan Yüce, "Amatör spor kulüplerine 500 bin lira destek vereceğiz” dedi. Öte yandan 260 dönümlük araziye kurulacak olan Off-Road tesisi için bir protokol imzalandı.

Büyükşehir Kasım Meclisi toplandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Meclis Toplantısı Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 54 gündem maddesi meclis üyelerinin oylarıyla karara bağlandı.

HALİT EVİN UNUTULMADI

Meclis toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden iş insanı ve hayırsever vatandaşımız Halit Evin’i rahmet anıyoruz. Hayat devam ediyor. Geçen dünyanın en prestijli turnuvasını yaptık” dedi.

AMATÖR SPORA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Spor şehri Sakarya’da çok sayıda gencin ter döktüğü amatör futbol takımlarına değinen Başkan Yüce, “Eğer mecliste onaylanırsa 500 bin TL amatör spor kulüpleri destek vereceğiz” diye belirtti.

BU AY AÇILACAK

Yazlık köprüsün açılışını bu ay yapılacağını belirten Başkan Yüce, “Yazlık köprüsünün açılışını bu ay açacağız. Yazlık kavşağında iş çıkışlarında yoğunluk oluyordu yeni yaptığımız yol sayesinde sorunu çözüyoruz. Pandemiden dolayı ara verdiğimiz SAMEK kurslarını kısım kısım açmaya başlayacağız”

KIRAATHANE VE RESTORAN

Aziz Duran Parkı’nda hayata geçirdiği Uçak Restoran’ın yanına bir kıraathane ve bir restoran yapacaklarını dile getiren Yüce, “Bir yolcu vagonunda bir kıraathane ve bir restoran yapacağız ve şehrimizin en güzel yerine koyacağız bu şehrimize çok güzel bir katkı olacaktır” ifadelerini kullandı.

OFF ROAD TESİSİ KURULMASI İÇİN BİR PROTOKOL İMZALANDI

Başkan Yüce, “260 dönümlük araziye kurulacak olan Off Road tesisi kurulması için bir protokol imzalandı. Türkiye otomobil sporları federasyonu ile protokol imzalandı” diye konuştu.