GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2021 13:48   Güncelleme : 01-12-2021 13:48

Hastane'de yolsuzluk operasyonu

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yolsuzluk operasyonuyla gündeme bomba gibi düştü. Yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

Hastane'de yolsuzluk operasyonu

ZİMMETE PARA GEÇİRMİŞLER!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yolsuzluk ile gündeme geldi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hesap kayıtlarında tutarsız hesapların meydana gelmesi üzerine idari soruşturma başlatıldı. İdari soruşturma neticesinde dosya Sakarya Cumhuriyet Savcılığına aktarıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kayıtların incelenmesi ve soruşturulması sonucunda SEAH’ta İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Hastane Müdür Yardımcısı Esma S. ve Sağlık Memuru Bülent P. evrakta sahtecilik ve zimmete para geçirme suçu iddiasıyla gözaltına alındı.

 

GÖZALTINA ALINDILAR

Yürütülen ilk idari soruşturma kapsamında; zimmetine para geçirmekle suçlanan Müdür yardımcısı ve bir sendikanın şube başkan yardımcısı Esma S. görevinden ayrıldığını duyurdu. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında müdür yardımcısı ve sendikacı Esma S. ile yine SEAH'ta sağlık memuru olarak görev yapan Bülent P. gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan zanlıların adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

ŞÜPHELİ SAYISI ARTABİLİR

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda hastane çalışanının ifadesine başvuruldu. Resmi evrakta sahtecilik yapılarak hesaplarına para aktarılan ve hastane ile ilişkisi olmayanlarında ifadeleri alınıyor. edinilen bilgilere göre gözaltı sayısının artması bekleniyor.