SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2021 20:07   Güncelleme : 25-12-2021 20:25

Erdoğan'dan başkanlara, "Sokakta başıboş köpek olmaz barınağa alın"

Sokaklarda bulunan başıboş hayvanların yerinin barınaklar olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm belediye başkanlarına sesleniyorum. Sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gönül kazanabilirsiniz." dedi.

Erdoğan'dan başkanlara,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Kızılcıhamam’da, ilçemiz Belediye Başkanı Murat Kefli'nin de katıldığı belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda bu konuya dikkat çekerek “Dün Gaziantep’te çok vahşice bir pitbull dehşeti yaşandı. Asiye’nin ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah Asiye kızımıza birşey olmaz. Allah onu korusun” dedi.

BARINAKLARIN SAYILARINI ARTIRIN
Gaziantep’teki Pitbull vahşetinin ardından belediye başkanlarına seslenen Erdoğan, “Sahipsiz hayvanlar için önlem alın. Barınaklar kurun gıda atıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek gönül kazanabiliriz. Barınaklar sorununu hep birlikte aşmamız gerekiyor” dedi. 

SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde: "Maalesef medyada sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerin yol açtığı facialarla ilgili üzüntü verici haberlere rastlıyoruz. Öncelikle sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Şimdi ben buradan birinci derecede büyük şehirlerimiz olmak üzere tüm belediye başkanlarıma sesleniyorum. Sahipsiz hayvanlar için lütfen sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabiliriz, gönül kazanabilirsiniz. Böylece hem vatandaşlarımızın sahipsiz hayvanların yol açacağı tehditlerden kurtulmasını sağlamış hem de kendisi de bir can olan hayvanlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz."