GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 22:58   Güncelleme : 15-01-2022 23:12

Başkan Ekrem Yüce, SASTOP’un konuğu oldu

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 254. Genel Kurul Toplantısı’nın konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu. Kaynarca Atık Su ve Kanalizasyon projesi ihalesinin yakında İller Bankası tarafından yapılacağını belirten Yüce, Acarlar Longozu ve ilçeye yapılan asfalt çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Toplantıya Kaynarca Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Sedat Balta da katıldı

Başkan Ekrem Yüce, SASTOP’un konuğu oldu

62 KONUNUN TAKİPÇİSİ OLUNDU

Sakarya Barosu  Başkanı İlknur Ebiz Yıldız ve Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli’nin de konuk olarak katıldığı toplantının açılış konuşması yapan SASTOP Başkanı Avukat Önder Döker, slayt gösterisi eşliğinde platform tarafından yapılan çalışmaların sunumunu yaptı. Döker, bugüne kadar 62 konunun takipçisi olduklarını belirterek, yeni adliye ve valilik binasının şehir merkezinde inşası konuları dışında başarıya ulaşıldığını ifade etti. 

HİZMETLERİNİ ANLATTI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, platform üyelerini hizmetleri konusunda bilgilendirdi. Yüce bir saati aşkın konuşmasında, Sakarya’nın çehresini değiştirdiklerini belirterek, belediye olarak yaptıkları çalışmaları özetle anlattı: Orman Park yeni düzenlemesi, Sigorta Kavşağı, bir milyon 300 bin ton asfalt, 16 ilçede yapılan yol çalışmalarının özeti, şehir içi yolları ve kavşaklarla trafiğin rahatlatılması, Kent Park, Millet Bahçesi, Uçak Kafe, Mithatpaşa’da hizmete girecek Tren Kafe, bal, süt, çay ayva ürünleri satış merkezleri, çocuk bahçeleri, Manda Çiftliği, kenevir tarlaları, Botanik Vadisi,  baharat ve şifa bitkileri yetiştirme sahası, Acarlar Longozu, Maden Deresi, Çark Deresi ıslahı konularında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Yüce, SASTOP üyelerinin sorularını da yanıtladı, Akçay Barajı’nın devreye girmesi ile su sorununun çözümlendiğini, Ada Ekspresi’nin seferlerine devam edeceğini, Çark Deresi’nin temizlendiğini, iki otopark çalışması yapıldığını ifade etti. 

 

SASTOP’U TEBRİK ETTİ 

Yüce, “Çark deresinde ıslah çalışmalarına başladık, Temizlik yapılıyor. Yakında  Çarkımızın çehresi değişecektir. Trafik her  Geçen gün rahatlamaktadır. İki adet oto park için çalışmalara başladık bir çok konuda zamana ihtiyacımız var. Doğal gübre çalışmalarımızda devam ediyor. Köylümüze  mallarını satacak ortamlar hazırlamamız devam ediyor. Halkımız ve sizler gibi şehrin  geleceği işin çalışan ve çalışmalarımıza destek olan her kuruluşa teşekkür ediyoruz. Hep Birlikte daha güzel ve Marka olacak bir şehre kavuşacağız.Adanmışlıkla fedakarca çalışan SASTOP Üyelerini tebrik ediyorum her zaman yanlarındayım, Sakarya’mızı daha da yaşanabilir  haline getirmek için birlikte  hareket etmemiz çok doğru olur” dedi.

TOPLANTIYA KATILANLAR

SASTOP (Sakarya  Sivil Toplum Platformu) adına oturum Başkanı Avrupa Birliği Derneği Başkanı ve geçmiş dönem Baro Başkanı Avukat Önder Döker, Şeker İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Masa Tenisi İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Balta, Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği Başkanı (TKGD) Hülya Lüleci, Kaynarca Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Sedat Balta, Sivaslılar Derneği Başkanı Aytaç Güner, TÜVASAŞ geçmiş dönem yöneticisi Fikret Kökalp, geçmiş dönem Devlet Hastanesi Geliştirme Derneği Başkanı Erdoğan Yetiş, Veterinerler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, geçmiş dönem Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar, Sakarya Oto. Sanatkarlar Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Özcan Ovalı, Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Akbay, geçmiş dönem Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Armağan Bahadır, SATSO Çevre Komisyonu Başkanı Tuncer Açan, Beykent Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıf öğrencisi Egecan Ekren. 

AdminAdmin