SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2022 11:40   Güncelleme : 31-01-2022 11:40

Başkan Kefli’den özel açıklamalar

Adapazarı Akşam Haberleri'ne önemli açıklamalarda bulunan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli projelerini anlattı. Mobilya üretiminde Kaynarca’nın İnegöl ve Kayseri’ye rakip olacağını aktaran Kefli, “Mobilya üretiminin merkezi olacağız” dedi.

Başkan Kefli’den özel açıklamalar

GÖREV HAYALİ

Siyasete giriş hikayesini anlatan Kefli, “Kaynarca Turnalı Köyü’nde doğdum. Arifiye Öğretmen Lisesi ardından da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdim. Kırsalda yetiştiğim için, kırsaldaki insanların çoğunda olduğu gibi kamuda ve devlette görev alma hayalim vardı. Liseden beri de siyasetin içerisindeyim. Milli duyguları yüksek bir ailede Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarını dinleyerek büyüdüm. Milletimizin güçlü olması için gayret etmemizin gerekliliğini anladım hep. Tarih bilgim siyasete girmemde çok etkili oldu” dedi.

 

ZAMAN İÇİNDE

Belediye Başkanı olma sürecini anlatan Kefli, “O günkü şartlar bizi buraya getirdi. Siyasette ve ticarette yapmanız gereken şeyleri yaparsanız şart sizi zaman içerisinde bir noktaya getirir. Ben görev odaklı çalışan biriyim. İşimizi doğru yaparsak sonuç olarak da bir noktaya varırız. Beş yıl ilçe başkanlığı yaptım. Adaylık sürecinde de bizim adalığımız söz konusu değildi. Değerlendirmelerden sonra aday olarak bizi takdir ettiler. Sonra da milletimizin teveccühü ile başkan seçildim” dedi.

 

MALİ DİSİPLİN

Kefli, “2,5 yıl içerisinde yaptığımız en iyi icraat mali disiplin. Belediyeyi ilk aldığımızda 36,6 milyon TL borcumuz vardı. Bunu 5’e indirdik. Bir miktar da iller bankasına var. 2024’ün Haziran ayında o borcumuz da bitmiş olacak. İkinci büyük icraatımız da Büyükşehir ile büyük bir altyapı atılımının içerisine girdik. Yakında kanalizasyon ihalesi de çıkacak. Sn. Ekrem Yüce başkanımızın da desteğiyle güzel hizmetler olacak inşallah” ifadelerine yer verdi.

 

 

TARLA YOLLARI

 

Kefli, “İnsanları kırsalda tutmamız lazım. Bunun için de bir takım sosyal imkanlar sunulmalı. Biz çiftçimize geldiğimizden beri 120 km tarla yolu yaptık. Vatandaşlar eskiden tarlasına çift çeker traktör ile gidemezken şimdi normal arabası ile bile gidebiliyor. Tarlar yollarının yüzde 60’a yakınını bitirdik. Tamamı da en kısa sürede bitireceğiz. 4 tane taş ocağımız sırf bu konuya çalışıyor. Başarılı olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu

 

GENÇLERİN YANINDA

Kefli, “Masa tenisi takımımız Sakarya turnuvalarında kadınlarda birinci erkeklerde ikinci oldu. Bölge şampiyonasında da dereceye girip Türkiye şampiyonasına gideceğiz. Biz bir spor dalında başarılı olan, spor yapmak isteyen, sanat yapmak isteyen bütün gençlerimize kapımızı sonuna kadar açtık. Sakarya’da tiyatrosu olan tek belediye biziz. Türkiye’nin birçok yerinde oyun sergiledik. Bir ay sonra da Balıkesir’de sahne alacağız. Ayrıyeten müzik grubu kurduk, bando takımı için ne gerekiyorsa temin ettik. Gençlerimizin yanındayız” dedi.

 

ULAŞIMI AKSATMADIK

Kefli, “Salgında belediye gelirleri düştü. Bizim de aldığımız pay maalesef düştü ama biz normal görevlerimizi aksatmamanın yanı sıra başka desteklerde de bulunduk.  Salgın döneminde yüzde 50 kuralı nedeniyle Adapazarı – Kaynarca arasındaki ulaşım durma seviyesine gelmişti. Biz araçlara sefer başı mazot desteğinde bulunduk. Böylelikle vatandaşlarımız ulaşım sekteye uğraşamadan yolculuklarını gerçekleştirebildiler” şeklinde konuştu.

 

MOBİLYA MERKEZİ

Kefli, “Bizden önce mobilyacılar sitesi projesinde bir ilerleme yoktu.  Bizler bütün planlamalarını yaptık ve çalışmaları bitirdik. 165 tane 500m2 ve 42 tane 250m2 olmak üzere toplan 186 atölye oluşturuldu. Gelecek süreç içerisinde İnegöl ve Kayseri ile rekabet eden bir mobilya merkezi olacağız. Parsellerimizin tamamı satılmış durumda. Salgına rağmen hummalı bir çalışma var. Amacımız insanımıza, bölgemize, ülkemize faydalı olmak.” İfadelerine yer verdi.

 

GÜÇLÜ EKİP

Kendi dönemine bir özeleştiri yapılması istenen Kefli, “Özeleştiri yapmam gerekirse. Daha profesyonel kadrolarla çalışılması lazım. Beledilerde en önemli kısım planlamadır. Güçlü bir ekibiniz olması lazım. Herkes beni ceberrut olarak görür ama aksine biz geldiğimizden beri kimseyi işten çıkartmadık. Herkesle çalışalım dedik. Bu da bize biraz yük oldu. Memleket sevdalısı kadrolar lazım, mesai dolsun diye çalışan değil. Belki bu benim eksikliğim, gerekli motivasyonu sağlayamayışım” dedi.

AdminAdmin