SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-02-2022 20:44   Güncelleme : 02-02-2022 20:44

SEAH yoğun bakımı boşaltıldı

Son dönemde artan vaka sayıları yoğun bakım kapattırdı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin normal yoğun bakım bölümü covid yoğun bakıma dönüştürüldü. Yoğun bakımdaki hastalar il dışına sevk ediliyor.

SEAH yoğun bakımı boşaltıldı

Ülke genelinde olduğu gibi Kaynarca ve Sakarya’da da vaka sayıları tırmanışa geçti. Günlük vaka sayısının bin civarında olduğu öğrenilen Sakarya’da hastanelerde yoğunluk yaşanmaya başlandı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin normal yoğun bakım servisi koronavirüse yakalananlara tahsis edildi. Yoğun bakımda yatan hastalar ise farklı hastanelere nakledilmeye başlandı. Kovid olmayan yoğun bakım hastalarından il dışına sevklerinde olduğu gelen haberler arasında.

UZMANLAR UYARIYOR

Koronavirüs tedbirlerinin neredeyse uygulanmadığı dönemde uzmanlar ‘hatırlatıcı doz’ uyarısı yaptı. Covid-19 virüsünün varyantlara uğrayarak yayılımını sürdürdüğü belirtilen açıklamada “Covid olanlar arasında aşılarını olanların daha hafif bir süreç yaşadığı gözleniyor. Aşı olmayanlar bu süreci daha sıkıntılı geçiriyor. Bu süreçte sıkıntı yaşamamak için aşı olmak gerekiyor. Hatırlatma dozu dediğimiz aşılama zamanı gelenler lütfen en yakın sağlık kurumuna giderek aşılarını yaptırsınlar” uyarısında bulundu.

AdminAdmin