GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2022 17:16   Güncelleme : 07-02-2022 17:16

Kaynarca Belediyesi'nden Emniyet'e drone desteği

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'nın drone filosu oluşturma projesine destek verdi. Kefli, "Kaynarca'da huzurun sağlanmasına katkı vermek amacıyla ilçemiz Emniyet Amirimiz Şükrü Çetinkaya'ya bir adet drone teslim ettik, ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Kaynarca Belediyesi'nden Emniyet'e drone desteği
1368f48ea3d8b28579960e0de12b5d9" class="taglink" title=" Haberleri">

DRONE FİLOSU OLUŞTURULACAK!

Sakarya'da drone filosu oluşturacaklarını belirten İl Emniyet Müdürümüz Sayın Fatih KAYA  nın açıklaması :  "Drone filosu oluşturulduğunu, Her ilçede 1 tane drone olacak şekilde kampanya başlattıklarını, Belediyelerimizin de bu kampanyaya destek olduklarını belirtmiş. Kaynarca ilçemizde 1 adet drone alınarak çalışmalara başlanılmıştır.

DRONE KULLANIM ALANLARI;

Emniyetin açıklamasına göre : Asayiş olaylarında, Kontrolsüz düğün ve asker konvoylarda havalanacak olan dronelar konvoyun hemen üstüne gelerek siren çalıp vatandaşları uyaracak ve tespit edecek,
*Şüpheli bir şahsın suça karışması durumunda şahsı yakalamak adına takip yapmada kolaylık sağlaması,
Narkotik suçlarla mücadele: Uyuşturucu madde yetiştirilen alanların tespitinde; örneğin tarlaya ekilen kenevirin tespit edilmesi,
Trafik: Trafik kurallarını ihlal edenleri; örneğin kırmızı ışık, emniyet kemeri, cep telefonu, hatalı sollama, tehlikeli şerit değiştirme, yayalara ilk geçiş hakkını vermeme gibi ihlallerin tespit edilmesini sağlamak.
Ülke genelinde terör ile mücadelede: Terör örgütlerinin dağda veya herhangi bir alanda yerlerinin tespitini yapmada,
Diyelim ki bir olayda dronelerimizi göndereceğiz, olayla ilgili maddi delil elde edeceğiz. Olayın faillerini kovalamada, yakalamada ve bulmada bunlardan istifade edeceğiz.
Amacımız Kaynarca 'da Huzurun Devamlılığını Sağlamak
Bunları yaparken de kişisel verilere, insan haklarına vs. bunları saygılı bir şekilde yapacağız. Hukuk çerçevesinde, mevzuatın bize izin verdiği ölçülerde yapacağız.dedi

Kaynarca ‘da huzur ve güven ortamının devamlılığı, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, asayiş, trafik, narkotik olaylarının minimum seviyede gerçekleşmesi için çalışmalarımız havadan ve karadan tüm hızıyla devam edecek.diye tamamlanan açıklama sonrası devir teslimde  açıklama yapan Kaynarca Belediye başkanı Murat Kefli : Emniyetimizin Sakaryada Drone filosu oluşturulması prjelerine destek vermek iççin  Kaynarca Belediyesi olarak çok iyi donanımlı teknik özelkleri profosyonel olan 1 adet droneyi İlçemiz Emniyet Amiri Şükrü Çetinkaya ya Kaynarcamızda kullanılmak üzere teslim ettik. İlçede Halkımızın daha huzurlu ve güvende olması açısından Kaynarca Emniyetimiz artık Havadan desteklide büyükbir güce sahip oldu. Kendilerine görevlerinde başarılar diliyor Kaynarca halkımız adına dronenin hayırlı olmasını temenni ediyoruz,dedi.

AdminAdmin