EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-03-2022 18:24   Güncelleme : 04-03-2022 18:24

KASİAD, kimya ağırlıklı Karma OSB’ye karşı olduklarını açıkladı

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Kaymak, mobilya ve makina organize sanayi bölgelerini desteklediklerini ancak içinde ağırlıklı olarak kimya sektörünün bulunacağı Karma OSB’yi kesinlikle kabul etmeyecekleri açıkladı. 

KASİAD, kimya ağırlıklı Karma OSB’ye karşı olduklarını açıkladı

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Kaymak’ın Kaynarcahaber’e yaptığı açıklama şöyle: “Kaynarcaya Mobilya OSB kurulurken destekledik. Makina OSB yapılırken de destek verdik. Burada gayemiz amacımız iş için Kaynarca dışına gitmek zorunda kalan genç kardeşlerimize istihdam olsun iş olsun aş olsun, Kaynarca’da çalışsınlar hem de köylerinde küçük de olsa tarım ve hayvancılığa devam etsinler dedik. 

 

 

KAYNARCALILAR İZİN VERMEMELİ

Ancak Kaynarca’ya kurulması düşünülen (karma OSB) yani açıkçası içinde kimya üreticilerinin  ağırlıklı olacağı düşünülen OSB’yi kesinlikle kabul etmiyoruz . Kaynarca en fazla hayvansal varlığı olan ilçemiz bu ilçede tarım ve hayvancılığımızı çevremizi kirletecek hiç bir faaliyete Kaynarcalılar olarak izin vermemeliyiz . 

 

BAŞKA BÖLGELERDE KURAMADILAR

Bu OSB yi başka bölgelerde kurmayı denediler kabul görmeyip başarılı olamayınca Kaynarca’ya geldiler. Bu konuyla ilgili Sakarya basınında çıkan haberlerde ve köşe yazılarında Kaynarca’ya kurulacak kimya OSB’den gelecek koku ve zehirli hava kuzey rüzgarıyla Sakarya’ya gelir diyorlar . Bu OSB nin kurulacağı ilçede de insanlar yaşamıyor mu ? Bu ne abes bir bakış açısıdır böyle . Bu söylemleri de kabul etmiyoruz . Protesto ediyoruz . Bu konuda Kaynarca da yapılacak her türlü sivil toplum kuruluşlarının yapacağı eylem ve organizasyon da insiyatif almaya hazır olduğumuzu kamuoyuna arz ederiz. - SEDAT BALTA

AdminAdmin