SİYASET
Giriş Tarihi : 12-03-2022 11:08   Güncelleme : 12-03-2022 11:08

DEVA il Başkanı ‘Kimya OSB’ ve Yeni Mahalle’deki 22 konutu sordu

Müezzinler Köyü Yeni Mahalle’de oturan 22 konutun, kamulaştırma süreci devam eden Doğu Marmara Makineciler Organize Sanayi Bölgesi içine alınacağı söylentilerine karşın, net açıklama yapılmaması vatandaşları tedirgin ediyor. DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Vali ve SATSO Başkanı’nın, 22 konutun durumu ve ‘Kimya OSB’ konusunda açıklama yapması gerektiğini söyledi. 

DEVA il Başkanı ‘Kimya OSB’ ve Yeni Mahalle’deki 22 konutu sordu

22 KONUT OSB ALANI İÇİNE ALINACAK MI?

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Kaynarca Müezzinler Köyü yeni mahallede 22 hanenin Makineciler Organize Sanayi Bölgesi sınırları içine dahil edilip edilmeyeceği konusundaki belirsizliğin vatandaşları tedirgin ettiğini söyledi. Makineciler İhtisas OSB’nin genişleme sahasının 22 konutu kapsaması konusunda vatandaşlara hiç bir bilgi verilmediğini ifade eden Mehmet Erdoğan, “Ben burdan mahalle sakinlerimiz adına sayın Valimize bu yeni mahalledeki evlerin yıkılıp bu bölgede Makine İhtisas OSB alanına katılma var mı, varsa da yoksa da izah edilmesini oradaki vatandaşlarımızın yüreklerini ferahlatır. Ancak şu da bilinmelidir ki oradaki 22 hane sakini yıllardan beri oturdukları yerlerinden gitmek istemiyorlar’” diye konuştu. 

 

KİMYA OSB’YLE İLGİLİ TEREDDÜTLER VAR

Taşoluk, Okçular köylerinde kurulmak istenen ‘Karma OSB’ye de değinen Mehmet Erdoğan, “Kaynarca Kaymakamı muhtarlarla yaptığı toplantıda oraya ilişkin net bir şey söylememiş. Kimya OSB’yle ilgili tereddütler var. Kocaali’den alınıp kendi bölgelerine kimyasal OSB getirilmesine muhtarlar da, vatandaşlar da kesinlikle karşılar. 

 

OKÇULAR VE TAŞOLUK’TA TAPULARA ŞERH KOYULDU MU?

Bana iletilen bilgiye göre Kaymakam bey orada bir çalışma var ancak kesin değil şeklinde bir açıklama yapmış. Yine sayın Valimize vatandaşlarımızın sesi olarak seslenmek istiyorum. Kaynarca’da karma OSB’yle ilgil faaliyetiniz var mı, yok mu? Buna bir açıklama getirirse sayın Valimiz ve sayın SATSO başkanımız, oradaki arkadaşlarımız da gerçekleri görürler. Hatta şöyle bir söylenti de var, bu bölgedeki tapulara kamulaştırmalarla ilgili şerhler konulduğu konusunda söylentiler var. Yoksa da bunu Valimizin açıklamasın da fayda var. - SEDAT BALTA

AdminAdmin