GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2022 20:34   Güncelleme : 22-03-2022 20:34

Vali Kaldırım'dan, "Kimyasal OSB olmayacak" açıklaması

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Temiz havası ile bilinen Yenikent Bölgesine OSB kurulacak söylentilerine cevap verdi. “Sakarya’ya kirletici sanayi giremez” vurgusu yapan Vali Kaldırım, kimyasala karşı olduğunu belirtti.

Vali Kaldırım'dan,

DOĞAYI BOZACAK
Yenikent Derneği, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette gündeme gelmesi üzerine Vali Kaldırım Son günlerde sık sık dile getirilen Yenikent semtini oluşturan Camili, Karaman, Korucuk ve çevre mahallelerinden oluşan bölgeye sanayi kurulacağı iddialarına açıklık getirdi. Kaldırım Sakarya’nın turizm ve tarım şehri de olduğunu belirterek bölgede bir OSB kurulmayacağını, Sakarya’yı kirletecek ve doğasını bozacak her şeye karşı olduğunu ifade etti.  
KİRLETMEYEN SANAYİ 
Sakarya doğasının şehrimizin hazinesi olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, Sakarya bizim gözbebeğimiz diyerek çevreye ve Sakarya’ya verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi.  Sanayinin ülkemiz ve şehrimizin kalkınması için de gerektiğini belirten Vali Kaldırım, “Devir sanayi devri ancak doğru yerde ve doğru zamanda sanayi kurulmasından yanayım. Sanayi lazım ama tarıma zarar vermeden, doğaya zarar vermeden yapılmalı. Tarım arazilerini işlemeli ve kullanmamız lazım. Katma değer haline getirmemiz lazım. Kimyasal olan yerde biz kesinlikle yokuz. Kimyasal OSB kesinlikle olmayacak’’ diyerek sözlerini noktaladı.

AdminAdmin