SİYASET
Giriş Tarihi : 06-04-2022 17:20   Güncelleme : 06-04-2022 19:28

Büyükşehir Belediye Başkanı Müezzinler köyüne geldi

Kaynarca Müezzinler köyüne gelen Ekrem Yüce'yi Belediye Başkanı Murat Kefli, Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner ve Köy Muhtarı Saffet Kansu karşıladı. Kefli ve Kansu, Müezzinler'deki drenaj çalışmasından dolayı Yüce'ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Müezzinler köyüne geldi

Başkan Yüce, için köy girişine, "Hoşgeldin" pankartı asıldı

Kaynarca Müezzinlerde devam eden drenaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ekrem Yüce, “Çalışmalar üretimdeki verimliliği artırıyor, su baskınlarının önüne geçiliyor. 400 kilometrenin üstünde drenaj çalışmasını tamamladık.  Bu yıl da 3 milyon 434 bin 500 liralık yatırımı hayata geçireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YüceKaynarca Müezzinler Mahallesinde devam eden drenaj çalışmalarını yerinde inceledi. Tarımsal verimliliği artıran, suyun tahliyesini kolaylaştıran drenaj kanallarının Sakarya’da 700 kilometresinin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu paylaşan Başkan Ekrem Yüce, her yıl düzenli olarak bakım-onarım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

700 KİLOMETRE DRENAJ

Yüce, Kaynarca Müezzinler mahallesinde çalışan ekiplere kolaylıklar diledi. Muhtar Saffet Kansu ve bölge halkına çalışmaların hayırlı olmasını temenni etti. Başkan Yüce, burada yaptığı açıklamada, “İl Özel İdarelerinin kapatılmasıyla ilgili yasanın ardından Sakarya’da İl Özel İdaresine bağlı yaklaşık 700 kilometrelik drenaj kanalı Sakarya Büyükşehir Belediyesi uhdesine geçmiştir. Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluğumuz altındaki drenaj kanallarında her yıl düzenli olarak bakım-onarım ve temizlik çalışması yürütmekteyiz” dedi.

 

ÜRETİMDEKİ VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

Drenaj kanallarında yapılan çalışmaların üretimdeki verimliliği artırdığını, su baskınlarının önüne geçtiğini ifade eden Yüce, “2019 yılında 54 kilometrelik drenaj kanalında 453 bin 120 lira, 2020 yılında 143 kilometrelik drenaj kanalında 1 milyon 274 bin 400 lira, 2021 yılında 150 kilometrelik drenaj kanalında 1 milyon 82 bin 956 lira değerinde çalışma yürüttük. 2022 yılında 250 kilometre yapmayı planladık ve hamdolsun 70 kilometresini tamamladık. Bu yıl da 3 milyon 434 bin 500 liralık yatırımı hayata geçireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN YÜCE’YE HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Başkan Ekrem Yüce’ye çalışmalar dolayısıyla teşekkür ederek, “Bölgemiz tarımı için drenaj çalışmalarını çok önemli görüyoruz. Çiftçilerimiz de memnuniyetlerini ifade ediyor. Başkanımız bugün de ilçemizde çalışmaları yerinde inceliyor. Hayırlı olsun” derken; Müezzinler Mahalle Muhtarı Saffet Kansu ile Çiftçi Mehmet Arslan, drenaj çalışmaları dolayısıyla Başkan Yüce’ye teşekkür etti.
 

 

REİSLER GÖLETİ VE ÇEVRESİ İÇİN HAZIRLIK YAPILACAK

Başkan Yüce, daha sonra  beraberindeki heyetle birlikte Reisler Göletinde incelemelerde bulundu. Gölet ve çevresinin değerlendirilmesi için düğmeye bastıklarını, Kaynarca Belediyesi iş birliğiyle vatandaşların sosyal yaşamlarına alternatif oluşturacak bir çalışma için hazırlık yapacaklarını bildirdi.

AdminAdmin