GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2022 06:57

Kaymakamlık Yetimler Günü’nde iftar yemeği verdi

Kaynarca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçemizde bulunan yetim çocuklar ve ailelerine iftar yemeği verildi. Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlenen yemeğe Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli, siyasal partilerin ilçe başkanları, protokol mensupları, yetim çocuklar ve aileleri katıldı. 

Kaymakamlık Yetimler Günü’nde iftar yemeği verdi

Kaynarca Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Sefa Kaya ve Vakıf personeli davetlilerle yakından ilgilendi. Kaynarca Kültür Merkezi Düğün Salonu’ndaki iftar yemeğinde Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. 

TOPLUM YETİMLERİ SAHİPLENMELİDİR

İftar yemeğinden sonra yaptığı konuşmada, ailenin çok önemli olduğunu ve korunması gerektiğini, Türk töresinin ve İslam dininin de buna özel değer verdiğini vurgulayan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, “Yüce dinimizin peygamberi Hz. Muhammed bir çok hadisi şerifinde yetim başı okşamanın sevabı ve öneminden bahsetmiştir. Burda dikkat edilmesi gereken husus maddi katkıdan bahsetmemiş, yetim başı okşamak olarak bir sevgiye ve sahiplenmeye dikkat çekmiştir. Burda en büyük görev topluma düşmektedir. Başta en yakın akrabalarından, beraber yaşadığı köyün, mahallenin kanaat önderlerinden başlayarak toplum bu sahiplenmeyi yapacaktır” diye konuştu.  - SEDAT BALTA

AdminAdmin