GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 19:04   Güncelleme : 24-04-2022 19:14

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Nisan'ı kutladı

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle, Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi, Demokrasi Meydanı Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma törenine katıldı. Ardından, Gar Meydanı’nda çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Nisan'ı kutladı

Törende, ADD Sakarya Şubesi Başkanı Ercüment Naci Berkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine değinerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ettiklerini dile getirdi. 

 

Ulusal egemenliğimizin simgesi ve 102.kuruluş yıl dönümü olan TBMM’nin açılışının anıldığı törenden sonra yapılan çocuk etkinliğine katılım yoğundu. Dünya çocuklarına ilk ve tek bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ve çocuk bayramının, kendileri için ne anlam ifade ettiğine dair çocuklara çeşitli sorular soruldu. Çocuklar, kendilerine armağan edilen bu bayramın mutluluğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini ifade ettiler.

 

Dernek tarafından kendilerine bir çok kitap, bayrak ve balon hediye edilen çocuklar, büyük sevinç yaşadılar. Aynı zamanda söyledikleri şarkılar ve okudukları şiirlerle de sürpriz hediyeler kazandılar.

AdminAdmin