SİYASET
Giriş Tarihi : 13-05-2022 05:29

Kirli sanayi yapılanması Kocaali’den Kaynarca’ya kaydırıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan CHP Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra, Kocaali’de kurulmak istenen kirli OSB’nin halkın karşı çıkışıyla engellendiğini ancak aynı yapılanmanın Kaynarca’da ortaya çıktığını göstererek doğayı kirletecek sanayiden uzak durulması gerektiğini vurguladı. CHP sözcüsünün konuşması şöyle…

Kirli sanayi yapılanması Kocaali’den Kaynarca’ya kaydırıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ayıs Haberleri">Mayıs ayı toplantısında gündem dışı söz alan CHP Meclis Sözcüsü Şaban Koludra Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) sorunlarına da değinenerek, “Sakarya’yı zaman zaman tehdit eden kirli OSB’ler sorunu var. Sakarya'yı kirletecek ve doğayı her türlü mahvedecek kirli sanayiden çekineceğini sayın Valimiz de söylemişti. Sakarya bir çok zenginliği bir arada tutan bir ildir. Sakarya da sanayiye ihtiyaç vardır ama uygun yerlerde olması gerekiyor” dedi. 

 

Şaban Koludra Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada: “Kirli Sanayi girişimlerinin Kocaali’de başladığını şimdi Kaynarca’da Sakarya’yı kirletecek ve doğasını bozacağına inandığım bir yapılanmanın tehdidi altında olduğunu düşünüyorum. Tabi ki istiyoruz sanayi oluşumlarını ancak uygun yerlerde. Ve doğayı kirletmeyecek, tehdit etmeyecek kirlilik yaratmayacak gelecekteki kuşaklara kötü miras olarak sarkmayacak bir yapı bırakmak konusunda da özenli olma konusunda kesin kararlı olmak gerektiğine inanıyorum” diye konuştu. 

AdminAdmin