EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-05-2022 18:23   Güncelleme : 28-05-2022 18:32

Festivalde tavukçuluk paneli yapıldı

Kaynarca Festivali kapsamında Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Paneli yapıldı. Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu’ndaki panele konuşmacı olarak As Piliç firması Canlı Üretim Müdürü Gürsel Çiftçi ve Veteriner Hekim Üzeyir Yavuz katıldı.

Festivalde tavukçuluk paneli yapıldı

Panelde tavuk üreticilerinin temel sorunları, devlet destekleri, sektörün gelişmesi için atılması gereken adımlar, üretici birliği ile üyeler arasındaki ilişkiler gibi temel konularda görüş alışverişi yapıldı. 

YILDA 30 MİLYON TAVUK ÜRETİLİYOR

Entegre tavukçuluğun Türkiye’de ve bölgede Kaynarca’da başlamış ancak son yıllarda üretici sayısında 650’den 300’e kadar azalma oldu. Ancak üretici başına üretim miktarı arttığı için Kaynarca’da 40 günlük dönemde 6 milyon olmak üzere yıllık 30 milyonun üzerinde tavuk üretimi yapılıyor. 

 

KATILIMCILAR

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Kaynarca Tarım ve Orman İlçe Müdürü Oğuzhan Karapınar, Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Sarı,Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Volkan Terzioğlu, Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner, muhtarlar ve üreticiler katıldı. - SEDAT BALTA 

AdminAdmin