SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2022 20:09

Meral Akşener, “Beraber değiştirmek zorundayız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Akşener, Karasu ve Kocaali ziyaretinin ardından Ferizli’de halkla buluştu. Programa Kaynarca İlçe Başkanı Celal Sağır ve yönetimi tam kadro katıldı.

Meral Akşener, “Beraber değiştirmek zorundayız”

Sakarya'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve çok sayıda partili karşıladı. Akşener burada Kocaali, Karasu ve Ferizli'ye ziyarette bulunarak esnaf ziyareti yaptı.

 

Esnaf ziyareti öncesi meydanda vatandaşlara küçük bir miting yapan Akşener, kalabalıktan gelen ""Suriyeliler ne olacak?" sorusuna, "gidecekler" diye yanıt verdi.

 

Akşener burada da esnafla bir araya gelip dertlerini dinledi. Halk tarafından yoğun ilgi gören Akşener; “2 buçuk senedir gittiğimiz her ilçede vatandaşlarımızla hemşerilerimizle bir araya geliyor. Hasbihal ediyoruz. Kadınlar var, gençler var, çiftçisi, köylüsü, esnafı var aramızda” diye konuştu.

 

BERABER DEĞİŞTİRECEĞİZ

 

Sözlerinin devamında Akşener; “ Türkiye’de çok uzun zamandır muhalefete hain, terörist gibi aklınıza gelebilecek her türlü hakaret ediliyor. Sizin de hiçbir derdinizin de konuşulmadığı, hiçbir hakkınızın, hukukunuzun çözümüne yönelik adım atılmadığı bir siyasi iklim var. Bu iklimi beraber değiştirmek zorundayız” dedi.

 

24 MİLYON LİRAYI CEPLERE KOYDULAR

 

Bir vatandaşın kendisine olan sitemini aktaran Akşener; “Hayvan yetiştiricisi bir vatandaş ağlayarak hayvanlarını kesime gönderdiğini söyledi. Durum bu” dedi. Akşener; “Mazot aldı başını gitti, çiftçi için gübre aldı başını gitti, her şey aldı başını gitti. Peki hiçbir şey yapılmamış mı? Hiçbir şey de yapılmamış. 24 milyon doları akrabaların cebine koydular. Haramiler kaybedecek” dedi. Esnaf ziyareti esnasında Akşener, esnafın annesini arayarak ne yemek olduğunu sordu.

 

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, ilçeyi ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e esnafın sıkıntılarını aktarıp çözümü için yardım istedi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Karasu ziyaretinde sohbet eden Emre, unlu mamul üreten esnaf için TMO'nun ucuz buğday veya un temini konusunu TBMM'de gündeme taşımasını talep etti.

 

Karasu'nun yaz ve kış nüfusu arasında ciddi farklar olduğunun altını çizen Başkan Cihan Emre turistik bölgelerle ilgili düzenlemenin de meclise taşınması gerektiğini söyledi.

AdminAdmin