Advert
Advert
Advert
 AKP nin aldığı Referandum önlemleri
Aytekin Ertuğrul

AKP nin aldığı Referandum önlemleri

Bu içerik 1394 kez okundu.

             AKP nin aldığı Referandum önlemleri
Op. Dr. Aytekin Ertuğrul  
draertugrul@hotmail.com
 Geçen haftalarda Referandum nedir nasıl geçecek konusunu işlemiştik. Bu hafta AKP nin referandum için aldığı önlemleri gözden geçirelim.
 Türkiye’mizde yaşanan her olay Türk vatandaşlarının bütününü ilgilendirir. BU nedenle yaşanan olayları incelemek muhtemel sonuçlarını tartışmak bilim feneri kullanarak bu olayları aydınlatmak ve ulaşılan sonuçları Türk milleti ile paylaşmak bir hak olduğu kadar bir yurttaşlık görevidir. ( Anayasa madde 74) Sorunlarımızın çözümlerini doğru,bilime ve Türk milletinin olanaklarına uygun sonuçlara ulaştırmak hepimizin görevidir.
Bu kadar uzun girizgâhı neden yaptık. AKP iktidarı Türk milletinden oy almak için bazı referandum önlemleri almıştır bu yazımızda bu önlemleri inceleyecek ve takdirlerinize sunulacaktır.
1-      Birincisi Eylül ayına kadar SGK ( Sosyal güvenlik kurumu) kesintileri ertelenmiştir. BU zaten açık olan SGK bütçesinin ve de devlet bütçesinin daha da açık vermesine yol açacak kötü bir. Türk iş Adamlarını biraz ferahlatacak gibi gözüküyorsa da geçici bir aldatma olduğundan uzun vadeli çıkarlarımızla bağdaşmayan bir önlemdir
2-       Beyaz eşyadan alınacak ÖTV ( Özel tüketim vergisi) oranları azaltılmıştır. BU önlem de birinci maddedeki sakıncaları taşımaktadır. Bir süre insanımız beyaz eşyasına 100-300 TL arasında az ödeyecektir amma sonunda bütçe açığı artacağından zaten felaketten felakete sürüklenen milletimize yeni felaketler katliamlar anarşik eylemler olarak geri dönecektir.
3-      Emeklilere emekli maaşı aldığı bankalar promosyon adı altında 400-500 TL kadar bir promosyon adı altında bir geri ödeme yapılacaktır. Emeklilere biraz nefes aldıracak bir önlemdir ama böyle bir ödeme planı bütçede olmadığından para basılarak borç alınarak mal mülk satılarak bu paralar ödenecekse birinci ve ikinci maddelerdeki sakıncalar burada da söz konusudur
Ekonomik ve bütçe konularında bütün Türk milleti hassas olmalıdır. Yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız. Para insanları uzun vadede ve kısa vadede aldatma aracı olarak kullanılabilmektedir. Ancak çözüm vardır ve bu çözüme nedense 14 Mayıs 1950 den sonra hiçbir hükümet ve TBMM yanaşmamıştır. Çözüm DENK bütçedir. Laik eğitime dönmektir. DENK bütçeye ve Laik eğitime dönmeyenler 14 Mayıs sonrası bütün ihanet uygulamalarından ders almamışlar demektir ki esas felaket de budur.
Bazı arkadaşlarımız şu benzetmeyi yapmışlar. Mizahi bile hoş olmayan bir durumla karşı karşıyız. Evinize eşkıya geldi girdi. Anneni veya babanı alıp götüreceğiz. Hangisini alalım sorusu gibi bir şey. Doğru cevap ikisini de almayın dır ama eşkıya dayatmıştır. İşte bu referandum budur. EVET de Türk milletinin aleyhinedir. Hayır, da Türk milletinin aleyhinedir. Hayır demek bu günkü durumun devamı demektir. Yanı açık bütçeye ve enflasyona devam edilecek ama Sayın RTE başkan da olamayacak. Evet demek de uygun değildir. TBMM yerine kanser hastası sara hastası olduğu bilinen,14 senedir yorgun argın düşmüş, aşağıdaki  karnenin siyası sorumlusuna insaf ölçüleri ile bağdaşmayan ağır bir sorumluk verilecektir. Karnemizi tekrar yazalım
İşte hepinizin çok iyi bildiği AKP karnesinin son durumu.
  2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.670.000 TL ye çıkmıştır. Artış 2,82 mislidir
   2004 te  Bir gram altın. 18.000.000 TL den 147.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 8 mislidir
  2004 te  Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 242.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir.
 
 
   Şimdi EVET dersek bu dönemin baş siyası sorumlusunu Başkan yapacağız. AKP nin iktidar olduğu dönemde bilimsel yasal anayasal hukuksal devlet anlayışı göstermemiştir. Devlette iki şey gerilemez.
Birincisi Milli paranın alım gücü.
İkincisi Milli insanımızın eğitim seviyesi.
Bu iki ölçü gerilerse devlet biter. AKP döneminde her ikisi de gerilemiştir.
Devletimizin geleneğinde işin uzmanlarına görev vermek vardır. Yüce dinimiz de bunu emretmektedir. İşi ehline verin bir Hadis-i şeriftir..
 14 yıldır bu ilkelere maalesef uyulmuyor. Bunu neye göre böyle yazıyoruz.. Çünkü bu uzamanlar açık bütçenin insanların cebinden paraları sofralarından yiyecekleri almak demek olduğunu bildikleri halde bu güne kadar hiç Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmamışlardır. Başarısız olsun diye adeta seyirci kalmışlardır.
Referanduma sunulan  Anayasa değişikliğinin Türk milletinin dertleri ve çözümleri ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Milletimiz uzmanlarına konuyu inceletecek ve kararını verecektir.
Ey Türk milleti soframızdan yiyeceklerimizin ve ceplerimizden paralarımızın alınmasına devam diyorsanız “ EVET” deyin.
 Bunlar bitsin DENK bütçe yapılsın laik eğitime dönülsün diyorsanız” HAYIR” deyin.
Başarılar dilenir. Gazanız mübarek …

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor