Advert
Advert
Advert
Evet mi hayır mı?
Aytekin Ertuğrul

Evet mi hayır mı?

Bu içerik 1606 kez okundu.
Evet, Mi? Hayır Mı?
Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
  BiBiz çocukluğumuzdan bir yarışma hatırlarız. Erkan Yolaç’ın meşhur EVET+HAYIRyarışması. Bu iki kelimeyi “ EVET” ve “HAYIR” kelimelerini asla kullanmayacaksınız. Evet, veya hayır kullandınız mı oyun dışında kalacaksınız. Yarışmaya Mehter Marşı ile katılacaksınız İzmir Marşı ile gideceksiniz. Duydunuz zilin sesini. Yarışma başladı. Yarışma süresince Erkan Yolaç size öyle sorular soruyor ki “ EVET ve HAYIR “ kelimelerini kullanmadan sorulara cevap veremiyorsunuz. Ve yarışmayı kazanan çok nadir oluyor.
 
 Bisiklet ehliyeti imtihanında sorulardan biri de şu:
Yokuştan çıkıyorsunuz. Çok yorgunsunuz. O sırada bir kamyon da yokuştan ağır ağır çıkıyor. Kamyonun sağına mı takılırsınız yoksa soluna mı?
Eşek susadı su verilecek;
Soğuk mu sıcak mı?
İkisi de hayır.
 Birinci sorunun cevabı takılmam olacak. İkinci sorunun cevabı ise ılık olacak. Soruların içinde doğru cevap veya doğru şık yok. Bu referandum da böyledir. Soruların içinde doğru cevap olmayan bir yarışma. Yine de “ HAYIR” parlamenter sisteme ve ulusal egemenliğe kör topal devam demek  olduğu için akla en yakın cevap “ HAYIR”dır.Şimdi birlikte ben yaza yaza siz de okuya okuya usandığınız AKP nin karne notlarına bir daha göz atalım.
 
  • 2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.590.00 TL ye çıkmıştır. Artış%260 dir
  • 2004 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 140.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış %800 dür
  •  2004 te    Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 238.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış %900 dür
 
  • 2004 te  Asgari ücretle 10 çeyrek altın alınırken  bu gün ancak 6 çeyrek altın alınabiliyor. Düşüş %40 tır. 
  • 2004 Emekliler ve Asgari ücretliler dâhil bütün ücretlerin  altın temel alınırsa maaşlarının  %55  alım güçleri düşmüştür  
Ortalıkta dolaşan tek adam diktası, partili Cumhurbaşkanlığı vs hepsi ama hepsi hikâyedir. Ortada bir gerçek var ki 14 Mayıs 1950 den bu yana Türk milleti tek bir gerçeği yaşamaktadır. Türk parası eriyor düşman paraları durmadan yükseliyor. İşte bu referandum 67 yıllık bu ters gidişe “DUR” deme referandumudur aynı zamanda
     
  AKP Döneminde bütün bütçe verileri ve insan hayatının mutluluğa  ulaştırmanın gerektirdiği yaşamsal veriler görüldüğü gibi Türk milletinin aleyhindedir. Hatta bu yolun sonunun 1600-1920 döneminde olduğu gibi Cumhuriyeti yıkılma noktasına götürdüğü de söylenebilir. Burada doğru bilimsel yol DENK bütçe+ Laik eğitimdir.
  DENK bütçe ve laik eğitim  tezi dışında kalan bütün tezler ana çelişmeyi eksik yansıttığından eksik tezlerdir.
DENK bütçe + Laik eğitim Referandum seçenekleri arasında bulunmadığından bu referandumda doğru cevap da yoktur. Ancak hangisi daha doğrudur hangisi daha az zararlıdır şıkları vardır. Yanlış veya eksik tezlerin tartışılmasından bir sonuca ulaşılamaz. 16 Nisan da bir sonuca ulaşamayacağız ama sonuca doğru giden yolda çok büyük bir aşama ve ilerlemeye imza atacağız. Mühür basacağız. Yarınımıza güvenle bakan bir aydınlık yolun başında toplanacağız. Yüce Dinimize, yurdumuza, Atamıza, Yüce Peygamberimizin bilim yoluna ve her karış toprağını kanları ile sulayarak Anadolu’muzu bize yeniden yurt yapan şehitlerimizin ruhuna uygun davranışlara dönmek için tekrar yola çıkacağız. Başarılar dilenir.
   Kuvayi milliyeci sevgi, saygı ve selamlarımla
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti