Advert
Advert
Advert
Gidişimiz dine ve bilime uygun değil
Aytekin Ertuğrul

Gidişimiz dine ve bilime uygun değil

Bu içerik 1264 kez okundu.

Gidişimiz Tarihe Yüce dinimize ve Bilime uygun       

                                   Değildir.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugurl@hotmail.com
 

Bu kadar ağır bu kadar iddialı başlığı neye dayanarak koyuyoruz. Hep yazdığımız gerekçelerle. Toplumlar her gün bir yenilik bir buluş bir üretim büyümesi göstererek ertesi güne artılarla girerler. Bu artılar yıl içinde toplanır ve toplum kalkınması denilen bir rakam ortaya çıkar. Bu rakam genellikle %3-7 arasında bir rakamdır. Yaşamda bilimi ve bilimsel ilkeleri kullanarak yaşarsanız bu rakam 9 u ve 10 u da aşar. 1923-1938 arasında inanın Türkiye böyle idi. Ama 14 Mayıstan sonra tepetakla gidiyoruz

Bilmeliyiz ki bir yerde Haçlılar varsa orada en az 100 yıllık bir plan vardır. PKK ve İŞİD vs. bu plan dâhilinde Haçlılarca kurulmuş ve desteklenmiş olduğunu ve hala desteklendiğini düşünmek fazla abartılı olmaz. İçeride açık bütçeye ve anti- laik eğitime devam demelerinin demokrasi ile hukukla bir ilgisi yok ama gel gör ki Haçlılara göre bu insanlık dişi vahşi uygulamaların devamında demokrasiye aykırı bir şey yoktur. "yani cebimizden paralarımızın ve soframızdan yiyeceklerimizin açık bütçe uygulamaları ile alınmasının hukuka aykırı bir yönü yoktur.  Diktatörlük işte budur. 14 Mayıs 1950 den bu yana Haçlılar+ dâhili bedhahlar Türkiye Cumhuriyetini diktatörlüğe götürmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Açık bütçeler yaparak Soframızdan yiyeceklerimizin cebimizden paralarımızın alınması bir diktatörlük uygulamasıdır. 14 Mayıs 1950 den sonra güzel yurdumuz " Diktatörlükle" yönetilmektedir. Tük milleti bu yönetimle Ankara-Kızılay’da bir idrar dökme işini/ bir defi hacet işini  1.500.000 TL ye yapar duruma gerilemiştir.(*) Acı ama gerçek budur.

AKP yönetimi demek Anayasamıza Atatürk ilkelerine tarihimize ve insan haklarına aykırı bir yönetim demektir. Bunu neye göre yazıyoruz.  AKP nin karnesine göre yazıyoruz. İşte AKP nin karnesi.
 
2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.721.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir
2004 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 146.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 8 mislidir
2004 te    Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 240.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir
           Bu rakamlar üzülerek belirtelim ki, doğrudur. Keşke tersi doğru olsaydı. Peki, Türk milleti bu gidişe nasıl " EVET " diyecektir. Söz gelimi  Sayın Recep Tayyip Erdoğan+ Sayın  Binali Yıldırım+  Sayın İsmail Kahraman ve diğerleri de EVET derler mi ki bizden " EVET" dememizi istiyorlar. Aslında mesele " EVET" Hayır" meselesinden ötededir. Türk milletinin  Anadolu'da bir devlet olarak yaşayacak mı yoksa yaşamayacak mı meselesidir. Eğer bu gidişe AKP yöneticileri “EVET” diyorlarsa bu rakamlarla Türk milletinin Anadolu’da ilelebet nasıl yaşayabileceğini de açıklamalıdırlar. Akıl vicdan sahibi hiç kimseden bu gidişe " EVET" denilmesi istenemez.  "MİLLİYETÇİ" MHP nin ve milliyetçi AKP tabanının nasıl bir mantıkla bu oyuna getirildiğine aklım ermiyor.
Bazı yöneticilerimiz bize kızmasınlar ama gaflet dalalet ve hatta h……. İçinde imişler gibi beyanatlar veriyorlar. Terör İslam Terörü değildir diyorlar. Doğrudur. Terör İslam terörü değildir. Gerçek İslam’da terör olmaz. Çünkü gerçek İslam’da “ Beşikten mezara bilim okunur.”  “ Komşu açken tok yatılmaz.” Bunları sağlamak için de İslam’da           “ DENK bütçe + Laik eğitim” vardır. 14 Mayıs 1950 den sonra ise İslam açık bütçeleriyle laik eğitimin yokedilmesiyle Türkiye Topraklarında bir hayal olmuştur. Ne bilim kalmıştır ne de “ Bilim Çin’de bile olsa gidip alan” kalmıştır. Türk milletine gerçek İslam’a dönme mücadelesinde “HAYIRLI” başarılar dilerim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti