Advert
Advert
Advert
Biz Bu Referandum Sonuçlarından Kuşkuluyuz NEDEN?
Aytekin Ertuğrul

Biz Bu Referandum Sonuçlarından Kuşkuluyuz NEDEN?

Bu içerik 1128 kez okundu.

İnsanlar asındaki ortak nokta günde 3 defa acıkmaları sofra kurmalardır. Siz Anayasa değişikliği ile bu şekilde insanların ceplerinden paralarını sofralarından yiyeceklerini alan sistemi değiştirmezseniz bütün faaliyetler boşa gider. Anayasanıza eğer siz insanların sofralarına dokunulamaz ceplerinden asla paraları alınamaz diye yazmazsanız Anayasanıza ne yazarsanız yazın sonuç değişmez 14 Mayıs 1950 tarihinden Türk milletinin Anayasasına işte bu yazılmıştır. Hoş böyle bir yazı Anayasaya yazılamaz o kadar baba yiğit kimse yok. Ama uygulama budur. 14 Mayıs 1950 den bu yana Anayasamızın en işlek maddesi işte budur. İşte 14 Mayıs 1950 de Anayasamıza yazılan madde. “Her yıl bütçeler açık yapılır açık oranları kadar Türk milletinin cebinden paraları alınır ve sağa sola dağıtılır” Aslında böyle bir madde yok. Ama varmış gibi uygulanan madde budur. Bu iddiamıza hepiniz yaşamınızdan tanıksınız çünkü sizler bunu yaşıyorsunuz. 14 Mayıs 1950 den sonra cebinizden paralarınız sofranızdan ise yiyecek ver içecekleriniz alınmaktadır. Kim söylüyor bunun böyle olduğunu
“ Enflasyon politikası iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılı başlarında memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz. İsmet İnönü
Referandum  böyle bir facia 67 yıl yaşandıktan sonra yapılmıştır. Buna rağmen Türk milleti bu gidişe “EVET” demiştir. Bu sonuç insan doğasına aykırı düşer. Hiçbir insan bu gidişe EVET demez. Evet denilmiş midir? Yoksa bir hile işin içinde midir? BU sorunun cevabını biliyoruz ama halk arasında bir deyim vardır. Dilimiz varmıyor onu söylemeye.
Şimdi de AKP nin karnesini tekrar yazalım.
2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.550.000 TL ye çıkmıştır. Artış 2,82 mislidir
   2004 te  Bir gram altın. 18.000.000 TL den 145.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 8 mislidir
  2004 te  Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 242.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir.
 
Şimdi biz soruyoruz Türk milletine bunlar açıklandı ve anlatıldı da bu gidişe “EVET” mi dedi. Yoksa bazı AKP yöneticilerimiz gibi aldatıldı mı? “EVET” aldatıldı. Çünkü hiçbir Allah kulu kendi parasını ezen düşman paralarını yükselten politikalara oy ve destek vermez.
Şimdi bir de şu var. Sandık olayı iki aşamalı bir olaydır.
1-Sandığa oy atma olayı.
2-Sandığa atılan oyları sayma ve toplama olayı.
 Birinci aşamada dışarıda düzenlenmiş sahte oyların sandıktaki oylarla değiştirilmesi, seçime katılmayanların yerine oy kullanılması gibi hileler olabileceği düşünülmelidir. Sayımdaki hileler de iki aşamalıdır. Sandık tutanaklarının hazırlanmasında genel olarak olumsuzluk pek yaşanmaz. Çünkü sandık gözlemcileri parti gözlemcileri vardır.  Ama bilgisayara yüklenince ne olur işte             “ Meçhule giden bir gemi kalkar o limandan” şiirindeki olaylar olur. Bu seçsizdir. Seçim sandıklarının çok az bir bölümünde hiç         “ HAYIR” oyu olmadığı yazılmaktadır. Bu insan doğasına aykırıdır. Bu seçimlerde seçim kanununun açık hükmüne rağmen Sandık Kurulu mührü ile mühürlü olmayan 3.000.000 kadar oy zarfı YSK tarafından geçerli sayıldığı ve Kanunun açık hükmüne göre tam kanunsuzluk olayı yaşandığı da yazılmaktadır.

Özetlersek; yukarıdaki AKP karnesine göre Türk milleti bu sandıklara “HAYIR” oylarını atmıştır. Ama çeşitli seçim manevraları ile “ EVET” ler kazanmıştır düşüncesinde olmamak mümkün değildir.  Ey!!!! Türk Milleti siz AİHM nin kararını bekleyin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek