Advert
Advert
Advert
Sayın Deniz Baykal’a Açık Mektup
Aytekin Ertuğrul

Sayın Deniz Baykal’a Açık Mektup

Bu içerik 1641 kez okundu.

Sayın Deniz Baykal’a Açık Mektup
Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
Sayın Deniz Baykal
CHP Eski Genel Başkanı 
TBMM  Antalya Milletvekili
 
Sayın Baykal 1995 yılında sizi ziyarete gelmiştim. Hem siz tanımak ve hem de CHP ye üye olmak amacıyla gelmiştim. Gelişimde elimde sizin İskenderun’da yedek subaylık vatan görevinizi yaparken komutanınız olan Yzb. V. U nun tavsiye mektubu vardı. O zaman henüz iki adet siyasi kitabım yayınlanmıştı. İlk Şartlar ve İşin Özü. Onları da size imzalayıp sundum. Beni Genel Sekreteriniz Adnan Keskin’e gönderdiniz Adnan Keskin de yardımcısı Eşref Erdem’e gönderdi. O da beni Yeni Mahalle CHP ilçesine gönderdi. Oraya kaydolun dedi. Bu karşılama ve davranışlar beni, üzdü bir daha CHP binasına girmedim. Ta ki 2015 Mahalli seçimlerde Rize’mizde CHP ağır bir yenilgi alıncaya kadar.  O seçimlerden sonra da CHP de çalışmak istedim. Bu sefer meslektaşım Dr. Haluk Koç’ gittim. Belki yardımı olur diye. O da beni Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a gönderdi. Oradan da boş ayrıldım. O zaman iki olan siyasi kitaplarım ise bu gün itibari ile tam 12 adet oldu. Kitaplarımım konusu 14 Mayısta başlayan İhanet-i Cumhuriyet döneminin en büyük ihanet uygulaması olan Anayasamızın 3.5.35. ve 166. Maddelerine aykırı olan açık bütçeler ve enflasyondur.
Bu kısa girizgâhtan sonra gelelim Deniz Baykal’a açık mektup yazmamın nedenlerine. Benim naçizane bir kitabım var. Adı “ Gafletteki yöneticilerin Anayasayı İhlal bütçeleri” dır.. O kitabın 135. Sayfasında bir söz var. Sözün sahibi diyor ki: Enflasyon hırsızlıktır. Resmi, hırsızlıktır. Bu ne demektir. Enflasyonla Türk Milletinin parası çalınıyor demektir. Peki, söyler misiniz bana bu sözün sahibi hangi siyasetçidir. Hemen söyleyeyim. Bu sözün sahibi sizsiniz Sayın Baykal. Ama siz bu sözün sahibi gibi davranmıyorsunuz. Ayrıca Hürriyet Gazetesinde Enis Berberoğlu ile yaptığınız bir röportajda diyorsunuz ki; Açık bütçe uygulamaları, kamu borçlarının yükselmesi ve bunun sonucu ortaya çıkan enflasyon, asıl toplumun geniş, çalışan kesimlerini rahatsız ediyor. Bunu yaşayarak gördük'  Ama siyasi mücadelenizde bu sözlere uygun ve bu hukuksuz ve Anayasa dışı eylemlerin son bulması için bir mücadeleniz ve bir eyleminiz yok.
Şimdi gelelim son günlere. Biz bu günlere açık bütçelerle ve enflasyonlarla geldik. Dibe vurmaya çok az kaldı. AKP Genel başkanlığına hazırlanan Cumhurbaşkanımıza bir türlü Türk yazarlarının anlatamadığı şey işte budur. Açık bütçeler enflasyonun tek kaynağı ve nedenidir. Ancak 14 Mayıs 1950 den sonra ” DURMAK YOK YOLA DEVAM” denilerek enflasyona devam ediliyor. Ama yukarıda sunduğum sözlerin sahibi olan siz deneyimli siyasetçimiz EY AKP bu günlere açık bütçelerle geldik. DENK bütçeye dönmekten başka bu işin düzeltilmesi mümkün değildir diyerek mücadele bayrağını yükseltmiyorsunuz. 2019 da kimin aday olacağı gibi insanımızın ilgilenmediği, soframızla ilgili olmayan sahalarda kulaç atmanızı her Türk vatandaşı gibi biz de yadırgadık. Bunun yerine sizi DENK bütçe mücadelesinde görmek Tüm CHP lilerin ve tüm Türk milletinin isteğidir. Bu gün vasıl olduğumuz acılarla dolu sürecin tek sebebi CHP nin kuruluş felsefesinin temeli olan DENK bütçe ve Laik eğitimden uzaklaştırılmış olmasıdır. Bu uzaklaşmada sizin  ihmaliniz ve kusurunuz olmadığı da söylenemez. Eğer son zamanlarınızda Türk milletine anılacak bir hatıra bırakmak istiyorsanız      “ DENK bütçe+ Laik eğitim" mücadelesine başlayın. 2019 da kimin geleceği kimin aday olacağı kimin seçileceği Türk milletini ve Kuvayı milliyeci CHP seçmenlerini ilgilendirmez.  Seçilenler ve gelenler DENK bütçeye laik eğitime dönecekler mi dönmeyecekler mi yoksa sizin bu mektuba konu olan sözlerinizdeki gibi          “ Resmi hırsızlık devam edecek mi etmeyecek mi? Yani cebimizden paralarımız soframızdan yiyeceklerimizin alınmasına devam mı yoksa tamam mı? Gerisi laf-i güzaftır. Ve biraz da dostlar alışverişte görsün diye boş çabalamalardır. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Aydoğan ERÖZALP     2017-05-08 Deniz BAYKAL'a bir de İngiltere'ye rehin olarak verilen 450 Ton altından haberiniz var mı diye sorsaydınız iyiydi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti