Advert
Advert
Advert
Ramazan Yazısı ve Hüzün Yazısı
Aytekin Ertuğrul

Ramazan Yazısı ve Hüzün Yazısı

Bu içerik 2006 kez okundu.

Ramazan Yazısı ve Hüzün Yazısı

                                                              Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                                  draertugrul@hotmail.com

              Bu gün Ramazan yazısı yazmayı planlamıştım. Ama hüzün yazısı yazmak zorundayız. Ramazan ayı kutsal bir aydır. İlahi bir aydır. Bütün günahlarımızdan arındığımız eksiklerimizi giderdiğimiz okuma açığımızı bilim açığımızı kapattığımız günahlarımızdan arındığımız sevaplarımızla birlikte yaşamaya devam ettiğimiz bir aydır. Yüce Yaratan’ın emirlerini ve Yüce Peygamberimizin Hadis-i Şeriflerini yeniden hatırladığımız aydır. Bu nedenlerle Ramazan ayında ilk ve tek işimiz yüce yaratanın “ OKU” emrini her gün tekrarladığımız ve uyguladığımız bir aydır. Daha doğrusu öyle olması gereken bir aydır.

Beşikten mezara bilim okuduğumuz bir aydır.

Bilim Çin’de bile olsa gidip aldığımız bir aydır.

Komşumuz açken bizim tok yatamadığımız bir aydır.

Bu gün bunları yazmayı planlamıştım. Ama doğuda” Şırnak’ta düşen/düşürülen ve 13 Askerimizin şehit olduğu Helikopter kazasını  yazmak şehitlerimize karşı acil ödenmesi gereken bir borç oldu. 

 HELİKOPTER KAZASI/KAZALARI  NEDİR?

13 şehit verdiğimiz helikopter kazası, kazadır gelir geçer diyebileceğimiz bir kaza değildir. Ya nedir? 14 Mayıs 1950 den beri uygulanan demokratik ihanet yolunun ulaştığı aşamadır. 14 Mayıs 1950  Halk evlerinin ve Köy Enstitülerinin laik eğitimin dorukta olduğu DENK bütçenin uygulandığı ve doların 280 kuruş olduğu güzel ve özel bir duraktır. Ama helikopter kazasının olduğu 31 Mayıs 2017 tarihi ise bir ABD dolarının 3.562.000 TL olduğu yani bir ABD dolarının 1.200.000 defa arttığı laik eğitimin yerle yeksan edildiği bütçelerimizin açık üstüne açık verdiği ve helikopterimizin düşürülerek 13 Kahramanımızın şehit olduğu acı bir gündür. Onun için helikopter kazsında ölenlerin listesini bir defa daha yayınlayalım. Hem onları analım ve hem de bu şehitlerimizin bu akılla ve bu yolla gidersek “İLK” ve  “ SON” şehitler olmadığını da acı acı yazlım.

İşte şehit askerlerin isim listesi;

 1-Tümgeneral Aydoğan Aydın 2-Albay Oğuzhan Küçükdemir

 3-Albay Gökhan Peker 4-Yarbay Songül Yakut 

5-Binbaşı Koray Onay 6-Yüzbaşı İlker Acar 7-Yüzbaşı Nuri Şener 8-Başçavuş Mehmet Erdoğan 9-Uzman Çavuş Zeki Koç

 10-Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak 11-Teknik Başçavuş Fevzi Kıral 12-Pilot Üsteğmen Abdülmuttalip Kesikbaş 13-Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal
 

BİR HELİKOPTER KAZASI DAHA
Tunceli'de düşen helikopterin enkazına ulaşıldı, helikopterdeki 12 kişinin şehit olduğu belirtildi. 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 personel olmak üzere 12 kişinin bulunduğu helikopterin, görev uçuşu gerçekleştirdiği ve saat 11.30'da telsiz temaslarının kesildiği ifade edildi. Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu'dan bilgi aldı. Helikopterin, Diyarbakır'dan kalktığı ve Sikorsky S-70 Blackhawk tipi olduğu bildirildi.

Polis memurları; Ekrem Dereli, Sadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım, Azam Gündede,

-Komiser-Pilot; Abdullah Ortanca,

-P.M. Teknisyen; Murat Ködük,

-Sözleşmeli Pilot; Dilaver Karsavuranoğlu,

Tunceli Valiliği'nin açıklaması şöyle:

"18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Skorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde (7) Polis Memuru (1) hakim, (1) Astsubay ve (3) mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Hepinizin çok iyi bildiği gibi Türkiye Cumhuriyetinde bir koordinasyon bozukluğu bir eğitim sistemi bozukluğu , bütçe sitemi bozukluğu 14 Mayıs 1950 den bu yana sürüp  gelmekte ve helikopter kazaları da devam etmektedir.  Hala daha önlem alacak makamların başında yer alan MGK havanda su dövmektedir. “Anarşi ile mücadele sürecektir.”  sözü bildirilerde avutulmak için boşuna yer almaktadır.

Bu yaşadıklarımızın açık bütçelerden ve laik eğitimden uzaklaşmalarımızım sonucu olduğunu anlamanız ve  Anayasamızın 174. maddesinde  ve 166 maddesinde yazılı olan laik eğitime ve DENK bütçeye döneceğinizi ilan etmek için kaç helikopterimiz düşecek ve kaç kahramanımız şehit olacaktır. “DURMAK YOK YOLA DEVAM YOLU  BUDUR?

Bu gün ise durmak ve Anayasal yola, bilim yoluna, laik eğitim yoluna Anayasamızın 166. Maddesinin gerektirdiğiğ “DENK” bütçe yoluna dönmek günüdür. 

Dost acı ve doğruyu söyler.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek