Advert
Advert
Advert
Ramazan Ayı Bizimkiler, Atatürk ve Fatih
Aytekin Ertuğrul

Ramazan Ayı Bizimkiler, Atatürk ve Fatih

Bu içerik 1928 kez okundu.

Ramazan Ayı Bizimkiler, Atatürk ve Fatih

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
Bu Haziran ayı iyi bir haziran ayına benzemiyor NEDEN; Kısa kısa açıklayalım.

Bir Türk Yetkilisi nasıl gaflet ve dalalette olur?

Bir Türk vatandaşının veya bir Türk askerinin veya bir Türk devlet yetkilisini gaflet ve dalalette olduğu nasıl anlaşılır. Sorumuz budur. Cevap da budur. Bu kişi Türk parasının ezilerek büzülerek bir ABD doları 80 Kuruş iken 3.540.000 TL ye çıkmasına hiç itiraz etmez. Vatan ve millete karşı gaflet ve dalaletin bu rakamlarda olduğunu görmez. Gerisi laf-i Güzaftır. Konumuz daha iyi anlaşılsın diye Sayın Necdet Özel’in Genelkurmay başkanı olduğu dönemleri inceleyelim va kararı siz verin. Orgeneral Sayın Necdet Özel genelkurmay başkanı olduğu 2011 senesinde en yüksek dolar kuru 1.906.000 TL idi. Bu görevinden ayrılarak  emekli olduğu 2015 te ise en  yüksek dolar kuru ise 3.059.900 TL idi. Özetlersek sayın Necdet Özel zamanında bir ABD doları 1.906.000 TL iken 3.059.900 TL ye çıkmıştır. Bölersek: 3.059.900:1906000=1,604 eder. Çıkarırsak 1.150.900 eder. Yani sadece  sayın Necdet Özal döneminde bir ABD doları 1.604 ortalama bir buçuk misli yükselmiş ve 1.150.900 TL artmıştıtr Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Sayın. Sayın Necdet Özel bunun için kalem oynatmış mıdır. Uzmanlarına danışarak ne yapılacağını öğrenmiş midir. Milli Güvenlik Kurulu Toplantılarına dosya ile giderek konuyu dile getirmiş midir. Yoksa Haçlı paralarının  Türk milletini ezmesine seyirci mi Kalmıştır. Türk milleti bunun hesabını sormaktadır şehitlerimiz bu hesabın içindedir.

   Açık bütçe+ Açık bütçe+ Açık Bütçe= Gaflet Dalalet ve Hatta….

Açık bütçe yaparsanız veya yaptırırsanız ( Biz hem açık bütçe yapıyoruz hem de bize açık bütçe yaptırıyorlar) işsizlik ve enflasyon önlenemez. Atatürk’ün “ Açık bütçelerin sayısız sakıncalarını iyi bilen TBMM Denk bütçe yönünde kesin karar sahibi bulunması devletin mali ve hatta genel politikası için büyük güvencedir” direktifini unutursanız ve bu da yetmez üstüne üslük laik eğitimden uzaklaşırsanız olacakları acı acı yazmaktan b aşka elinizden bir şey gelmez. Açık bütçe uygulamaları ve laik eğitimden uzaklaşılması sonunda; para değerini kaybeder,  insanlar işsiz kalır, Türk milleti tam manasıyla iflasa ve fakrı zarurete sürüklenir. Şimdi Türk milleti bütün bunların açık bütçelerden ve bütçe ısraflarından kaynaklandığını görecek ve DENK bütçe yapacak yüce Müslümanlık dininden yürüyecek Fatih’in ve Atatürk’ün  yolundan devam edecek bir vatansever aramaktadır. 

Atatürk Yolu Nedir?

Atatürkçülük= Toplumu bilimle anlamak bilimle yönetmek fertlerin bilimle dünya ile yarışmalarını sağlayacak laik eğitim uygulamak demektir. 14 Mayıs 1950 den sonra Türkiye'de uygulanan açık bütçeler ve laik eğitimden uzaklaşmalar, 1600-1920 arasında olduğu gibi Harici bedhahlara hizmette hiç kusur etmemiş uygulamalardır. Milletimiz bu uygulamalar sonunda fakru zarurete sürüklenmiş. beşikten mezara bilim okumamış Bilimi Çin'de bile olsa gidip almamış ve bilimden uzaklaştırılarak yüce dinimizden de Türk milleti uzaklaştırılmıştır.  Atatürk döneminin özü bilime dönmek beşikten mezara bilim okumak ve bilim Çin’de bile olsa gidip alma dönemidir. Özetlersek tarihimize ve Yüce Müslümanlığa dönüş dönemidir.Bu nedenle Yüce Peygamberimizin, Fatih Sultan Mehmet'ın ve  Atatürk’ün yüce ruhuna  Ramazan ayında Müslüman Türk milletinin ve tüm Müslüman alemin Fatiha okuması bir görev dir. Bir farzdır.

Hayırlı Ramazanlar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek