Advert
Advert
Advert
Kısa Kısa 24 Temmuz ( LOZAN) Haftası Yazısı
Aytekin Ertuğrul

Kısa Kısa 24 Temmuz ( LOZAN) Haftası Yazısı

Bu içerik 1449 kez okundu.

Kısa Kısa 24 Temmuz ( LOZAN) Haftası Yazısı

                                                                              Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Okul Kitaplarından Evrim konusu çıkarılmıştır.

Burada bir şeyi iyi anlamak gerektir. Evrim denilen nesne bilimin ta kendisidir. Bilim yaşadığımız dünyanın karanlıklarından aydınlığa, mutsuzluktan mutluluğa, sömürgeleşmekten özgürlüğe giden yolun da kendisidir. Yaşamımızdaki zorlukları ancak bilimle yeneceğimiz gibi harici bedhahların saldırılarını bizi ezen ve yutan uygulamalarını  yok etmek için de en gerekli ve yegane gerekli şey bilimdir.  Siz bilimin yerine ibadetleri, hurafeleri koyar ve her türlü kötülüklerde" Hayır ve şer Minellahi Teala” derseniz,  sömürgecileri iktidara getiren ve iktidarlarını sürdürmek için kullandıkları düşünce akımına varırsınız. Sömürgecinin  durağında bilim yoktur. Bu nedenle Yüce Müslümanlık dini de yoktur. AKP yönetiminin  temel yanlışlıkları Yüce Dinimizin temeli  bilimden dahili v e harici bedhahlarca uzaklaştırılarak, insanlarımızın Müslümanlıktan da uzaklaştırıldıklarını anlamamış olmalarıdır. Bilimden uzaklaşan AKP yönetiminin karnesi de işte budur.

 

         2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.550.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2004 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 144.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 8 mislidir

          2004 te    Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 240.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir. 

     Bilimsiz yönetim milletimizi fakru zarurete sürüklemiştir. Bilim,  her türlü ekonomik sistemin başarısı için  temel şartın “ DENK” bütçe olduğunu insanlara öğretir.  Bilimsiz gidiş dinsiz gidişin ta kendisidir. Evrim teorisini okul kitaplarından çıkarmak dinimize de aykırı olduğundan artık bunun ismini siz koyun.

 

Darbelerden Nasıl Uzaklaşırız.

Bilimden uzaklaşınca insan saçmalar.  Türkiye'deki darbelerin bir tek kaynağı vardır. 14 Mayıs 1950 de başlayan açık bütçelerle Türk milletinin masasından yiyeceklerinin ceplerinden paralarının alınmasıdır. Darbelerin tek sebebi budur. Gerisi laf-i güzaftır.

Türk milletinin masasından yiyeceklerini ceplerinden paralarını almaya açık bütçeler yapılarak devam edilmesi halinde darbeleri önleyecek hiç bir kuvvet yoktur.

Darbelerin nedenini herkesin ama herkesin anlayabileceği şekilde ifade edersek. Darbelerin tek sebebi vardır. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD Dolarının bu gün itibari ile 3.522.000 TL ye yükselmiş olmasıdır. Bu yükselişi durdurmanın yolu tektir. Bilime göre bu tek yol  DENK bütçedir. Darbelerin sebebinin açık bütçe olduğunu yazmayanlar darbeleri önlemenin tek yolunun DENK bütçe yapmak olduğunu anlamayanlar kusura bakmasınlar ama " Gaflet dalalet ve hatta hıyanet” içindedirler. Bunun tersini yazacaklara bu sayfalar açıktır.  

 

Siyasetin Seyri Yabancı Paraların Seyri ile yakından ilgilidir.

Siyasi kararların ve müdahalelerin bir de ekonomik izleri var. Onlarla birlikte ele alınmazsa olay anlaşılamaz. Ve Türk milleti lehine çözümlenemez.

AKP iktidara geldiği gün  1 ABD doları 1.320.000 TL idi,

17 Aralık operasyonları başladığı zaman ancak 1.800.000 TL olabilmişti.

İşte bu yükselme hızı kafi görülmediğinden operasyonlara başlandı

15 Temmuz darbe girişiminde bu rakam 2.880.000 TL olmuştu.

Bu gün ise 5.550.000 TL dir.

ABD dolarını seyir defteri ile Türk ekonomisi ve siyaseti iç içedir. Dahili ve harici bedhahların bu saldırılarını durduracak bilimsel tek silah var dünya üzerinde.  DENK bütçe. Neden DENK bütçe yaparak bu sorunları aşmıyoruz. DENK bütçe yapmayarak gidişi izleyenler  görevde bulunan TBMM + Hükümeti de dahil pasif olarak bu  vatana zararlı   gidişe iştirak etmiş olmuyorlar mı?

 

Bilim Dışı Uygulamalarla Nereye Geldik?

 Bilin dışı uygulama = Yüce Müslümanlık dışı uygulamadır. 14 Mayıs 1950 den beri Türkiye'mizin bilim dışı yönetilmesinin ulaştığı son durak işte budur. Bu durakta bir bardak çay 1.000.0000-5.000.000 TL arasında değişmektedir. Bir defi hacet Ankara- Kızılay'da 1,500.000 TL dir.  Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları bu gün 3.550.000 TL dir. Bu insafsız yükselişe sessiz kaldığımız için geleceğimiz yer burasıdır. Ey Türk milleti senin düşmanların 80 Kuruş olan bir ABD dolarını 3.550.000 TL ye çıkaranlarla bu gidişe karşı birleşerek itiraz etmeyenlerdir. Bunlara kuvayı milliye dilinde dahili ve harici bedhahlar denilir.

 

24 Temmuz 1923 Lozan Antlaşmasının yıl dönümüdür.

Lozan anlaşması “ Bir millet tarafından benimsenen bir fikrin” ne kadar yaratıcı bir kuvvet olduğunun  tarihteki en güzel örneklerinden biridir. 25 Temmuz 1923 tarihinden itibaren “ Dahili ve harici bedhahlarımız” Lozan’ı tekrar 2. SEVR’E dönüştürmek için çabalamaktadırlar. Bu çabaların yoğun olarak yaşandığı dönemlerin en temel özelliği Türk milletini bilimden uzaklaştırmaktır. Bu yol 14 Mayıs 1950 de iktidara gelenlerin uygulamaya başladıkları gaflet yoludur. AKP döneminde bu yolda ilerlemeler yaşanmıştır. " Lozan Zafer mi" denilecek kadar gaflete düşülmüştür. Türk milleti bilimden uzaklaştırılarak kendisine 2. SEVR gömleğini giydirenlerle asla aynı yola olmayacaktır. Bilim yoluna ve LOZAN yoluna devam edecektir. Bir ABD doları tekrar 80 kuruş olduğu zaman 2. SEVR tehlikesini de aşmış olacağız. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek